hij attent en nam hij ondanks zijn drukke agenda contact op. Haast onnodig te zeggen, dat zijn echtgenote en hun zes kinderen Frans veel hebben moeten missen. Zij vormden samen een goed thuisfront en corri geerden hem zonodig. Hij was trots op zijn gezin. Frans Vissers vervulde zowel plaatselijk als landelijk nog tientallen andere functies, zowel in het publieke, kerkelijke als private domein. Heel bijzonder was zijn veertigjarig lidmaatschap van het College van Regenten van het Sint-Jacobs Godshuis. Onder zijn voorzitterschap werd het besluit genomen om na vijf eeuwen het gebouwencomplex aan de -254- Hagestraat in de Burgwal te verlaten en een nieuw bejaardentehuis Sint- Jacob in de Hout te bouwen. Mede door zijn inzet en volharding werd het verpleeghuis Pius xn of wel Boerhave met 300 bedden in 1979 gereali seerd. Op verzoek van het provinciaal bestuur heeft hij het initiatief genomen om een fusie tot stand te brengen van alle katholieke bejaarden- en ver pleeghuizen in de regio Zuid Kennemerland. De gefuseerde instellingen gaan nu als Stichting Sint-Jacob door het leven. Zijn laatste bestuursfunctie was het voorzitterschap van de beheerders van de nalatenschap van de Haarlemse klokkenmaker Johannes Coelombie, welke in 1999 twee honderd jaar aan de drie erfgenamen werd uitgekeerd. Wij zijn Frans Visser voor zijn inzet en vriendschap veel dank ver schuldigd. Dat hij moge rusten in vrede. Haerlem Jaarboek 2005 HERMAN MONÉ

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 256