Kroniek Januari -255- i In tegenstelling tot vorig jaar verloopt de jaarwisseling rustig, ook in Schalkwijk, waar toen rellen en brandstichtingen aan de orde waren. Dit jaar houdt de me met zeker veertig man de zaak onder controle. Twee Haarlemse politieposten zijn met ingang van het nieuwe jaar gesloten. Het gaat om de bureaus aan de Koninginneweg in Haarlem-Zuid en het Mariëttahof in Haarlem-Oost. Er kwa men te weinig bezoekers om ze open te houden, ook omdat steeds meer mensen aangifte doen via internet. 3 De gemeente Haarlem schenkt 1 euro per inwoner voor de slachtoffers van de tsunami-ramp in Galle, Sri Lanka. Dat levert een bedrag van 150.000 euro op. Daarmee sluit Haarlem zich aan bij Velsen dat een partnerstad van Galle is. Het geld wordt besteed aan de wederopbouw van Galle, dat bijna geheel van de kaart geveegd is. 4 De Haarlemse popgroep The Sheer is onderscheiden met de Zilveren Harp. Conamus'directeur jerney kaagman maakt de uitverkiezing bekend. De Zilveren Harpen behoren tot de be langrijkste prijzen voor nieuw talent in de popwereld. Ze wor den jaarlijks ter aanmoediging door Conamus uitgereikt. 5 gert aandewiel is benoemd tot nieuwe trainer van de voet balclub hfc Haarlem. De nieuwe oefenmeester volgt roy wes- seling op, die naar Cambuur vertrekt. 11 Hogeschool Holland krijgt er in september een nieuwe oplei ding bij. In samenwerking met ziekenhuizen en de Vrije Uni versiteit gaat de school opleiden voor medisch ingenieur. Staatssecretaris rutte (Onderwijs) heeft daar toestemming voor gegeven. 12 Farmaceutisch bedrijf msd gaat in Haarlem 150 banen schrap pen. Dat is het gevolg van het stopzetten van de productie van KO VAN LEEUWEN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 257