diergeneesmiddelen. Bij fabriek en magazijn in de Waarderpol- der werken ruim duizend mensen, msd is daarmee een van de grootste werkgevers in Haarlem. De voltallige Ondernemingsraad van de brandweer regio Haarlem stapt op uit onvrede met de uitvoering van het reor ganisatieplan binnen het korps. De protesten gelden vooral de toenemende werkdruk die ontstaat als de huidige plannen doorgaan. boudewijn de groot presenteert in De Waag de nieuwe cd -256- 'Verdronken Vlinder' van zangeres josé koning. Daarop zingt zij liedteksten van lennaert nijgh, die zij heeft voorzien van Braziliaanse arrangementen. 18 Prinses maxima bezoekt het huiswerkbegeleidingsproject De Witte Tulp. Het project was al eerder door haar bekroond met een Appeltje van Oranje uit het Oranjefonds. Binnen het pro ject worden 65 kinderen uit het basis- en voortgezet onderwijs in Schalkwijk geholpen met hun huiswerk. 19 De HBS-a, de mulo en het kerkje De Hoeksteen, die deel uit maken van het Raakscomplex, mogen worden gesloopt. Dat beslist de Raad van State. Hoewel de HBS-a volgens de Raad een karakteristiek gebouw is, weegt het belang van de geplan de nieuwbouw zwaarder. Gemeente en projectontwikkelaar mab willen binnen enkele weken met de sloop beginnen. Stichting De Hoeksteen, die jarenlang ijverde voor het behoud van het complex, toont zich teleurgesteld. Ook de Vereniging Haerlem uit zijn teleurstelling over de sloop en noemt de nieuwbouw 'een grove schending van het beschermde stadsge zicht'. 19 Architect john bieze heeft na lang heen en weer gepraat nu zijn definitieve ontwerp voor de nieuwe Koningkerk aan de Kloppersingel gepresenteerd. De oude kerk brandde twee jaar geleden geheel af. Daarbij kwamen drie brandweermannen om het leven. De nieuwe kerk krijgt een bijzondere toren. Na de zomer kan de bouw van start gaan, die negen maanden gaat duren. 21 In het Reinaldapark gaat de eerste paal de grond in voor de Selimiye moskee. Het wordt een gebedshuis voor de Turks isla mitische gemeenschap in Haarlem. Het heeft lang geduurd voordat het zover was, het besluit tot de bouw werd al in 2001 genomen. 22 thea brüggen-de by (75) overleden, thea brüggen was in Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 258