koor- en onderwijskringen zeer bekend. Vanwege haar ver diensten voor de koorzang in Haarlem werd zij bij haar afscheid van de Haarlemse Koorfederatie in 2003 benoemd tot erelid van de Werkgroep Korenlint. Mede dankzij haar inzet gaven in 2001 en 2003 meer dan 1500 koorzangers korte 'Lint concerten' op tal van historische plaatsen in de stad. Daarnaast was zij erelid van het Haarlems Klein Koor, de opvolger van het gerenommeerde Haarlems Kamerkoor, waarin ze 25 jaar lang de altpartij zong. 25 Tijdens een Sportgala in hotel Haarlem zijn judoka dennis 257— van der geest van de Haarlemse judoclub Kenamju en atlete joke van den akker uitverkoren tot beste Haarlemse sporters van het jaar. van der geest krijgt zijn onderscheiding vooral vanwege zijn bronzen medaille op de Olympische Spelen in Athene, joke van den akker voor haar nationale titel op de 100 meter hardlopen. 26 Het nieuwe museum voor de psychiatrie, Het Dolhuys, wordt geopend. Wethouder mimi rietdijk maakt bekend dat de his torische regentenkamer uit de zeventiende eeuw van het Leprozen- Pest- en Dolhuys gerestaureerd gaat worden. stan kaatee, fractievoorzitter van de PvdA, trakteert burge meester jaap pop namens de gemeenteraad op een bijzondere vulpen: een ouderwetse ganzenveer, pop kreeg het kleinood ter ere van zijn tweede lustrum als burgemeester van Haarlem. Februari 1 els hendrikse - 'miss Orgel'- wordt in de Gravenzaal van het stadhuis gefêteerd op een warm afscheid als ambtenaar cultu rele zaken. Vrijwel in haar eentje bestierde zij dertig jaar lang het Internationaal Orgel Festival in Haarlem. Dankzij haar werk kan Haarlem zich erop beroemen orgelstad te zijn, aldus wethouder ruud grondel van cultuur. 5 Omdat de vorig jaar overleden boudewijn büch Teylers Museum het mooiste museum ter wereld vond, kreeg conser vator bert sliggers van Teylers de gelegenheid om voor het museum een dwarsdoorsnede samen te stellen van diens impo sante nalatenschap. Naar aanleiding daarvan opent nu de ten toonstelling 'Herkomst boudewijn büch'. 8 hans vermeulen krijgt uit handen van burgemeester jaap pop de penning van verdienste van de gemeente Haarlem, vermeu- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 259