len neemt afscheid als directeur van Koninklijke Hollandia Vermeulen. Sinds 1986 was hij directeur-eigenaar van bedrijf in schuifdaken voor auto's, dat uitgroeide tot internationaal marktleider. Ook was Vermeulen jarenlang lid en voorzitter van de anwb regio Noord-Holland, voorzitter van de Maatschappij Nijverheid en Handel, bestuurslid van de rai, vice-voorzitter van vno/ncw West en tien jaar lang voorzitter van de Industriële Kring Haarlem. 9 De gemeente Haarlem maakt de omvang bekend van de kos- -258- ten die zij voortaan wil doorberekenen bij evenementen voor afzetting en reiniging. Die lopen uiteen van enkele duizenden tot meer dan 50.000 euro. Organisatoren van Haarlemse eve nementen, zoals Haarlemmerhoutfestival, Trosloop, Avond vierdaagse, De Stad als Podium, Haarlem Jazzstad e.a. reage ren verbijsterd. Zij vrezen dat de nieuwe maatregel het einde van hun evenement betekent. 9 Bariton en dirigent wouter schmidt (70) plotseling overleden. schmidt die vroeger als bariton op diverse plaatsen in Haarlem en omgeving zong in onder meer de Matthaus Passion, was van 1973 tot in 1994 als dirigent de stuwende kracht van het Haarlemse Koninklijk Mannenkoor Zang en Vriendschap. Hij won met het koor internationale prijzen. De Grote of Sint-Bavokerk op de Grote Markt wordt in de schijnwerpers gezet. Niet alleen om de schoonheid van het middeleeuwse kerkgebouw te accentueren, maar ook om het plassen tegen de kerk en vernielingen tegen te gaan. Het uit lichten moet ook het gevoel van veiligheid bij de burgers ver groten. 10 De beiaard van de Grote of Sint-Bavokerk en de Damiaatjes worden op korte termijn gerestaureerd, b en w van Haarlem hebben 124.000 euro beschikbaar voor de beiaard, die een nieuw klavier krijgt. De Vrienden van de Grote Kerk betalen de opknapbeurt van de Damiaatjes. Bij het station komen meer dan tweeduizend extra fietsenrek ken. Op een normale werkdag zoeken zo'n 3700 fietsers een plek bij het station. Het gaat om een tijdelijke maatregel totdat er een ondergrondse of andere overdekte stalling komt na de herindeling van het Stationsplein. 14 Als gevolg van het uitstalverbod voor de binnenstad mogen ook de molens met ansichtkaarten bij het souvenirwinkeltje Onder de Damiaatjes, op de Grote Markt niet meer buiten Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 260