staan. Ook het Archeologisch Museum, dat in de kelder onder Vleeshal zit, mag geen reclamebord meer buiten zetten. 18 In het voorjaar van 2005 wordt een plein vernoemd naar de in de oorlog omgekomen rabbijn simon de vries. Maar leden van het Breed Platform Palestina zijn daar tegen, omdat de vries een overtuigd zionist was. 20 Het Koninklijk Mannenkoor Zang en Vriendschap, dat 175 jaar bestaat, krijgt de Penning van Verdienste van de stad Haarlem. Het oudste mannenkoor van het land ontvangt de penning uit handen van burgemeester jaap pop. 23 Jonge Europese architecten mogen een toekomstplan maken voor het gebied rond de Gonnetstraat. De gemeente wil in dit gebied vlakbij de spoorbrug over het Spaarne woningen bou wen. Het gebied is onderdeel van de zogenoemde Spoorzone. Het wijkje is door Haarlem aangeboden aan de tweejaarlijkse Europese architectenwedstrijd 'Europan'. Op 13 februari 2006 wordt de winnaar bekend gemaakt. Het winnende plan zal ook worden uitgevoerd. Het laatste Raaksdebat in de gemeenteraad krijgt als uitslag dat de gemeente vasthoudt aan de plannen de HBS-a en het kerkje De Hoeksteen te slopen. Behoud van deze gebouwen, waarbij een nieuw plan voor de Raaks zou moeten worden gemaakt, zou de gemeente volgens het college van b en w miljoenen aan schadeclaims kosten. De uitkomst van het debat betekent dat er nu echt gesloopt kan worden. 23 Architect henk döll is door de gemeente uitgekozen om de nieuwbouw voor het stadskantoor in Schalkwijk te ontwerpen. Hij krijgt voorkeur boven de vroegere stadsarchitect thijs assel- bergs, oud-rijksbouwmeester jo coenen en cees dam. 24 Het pittoreske protestantse dorpskerkje in de oude kern van Spaarndam is toegevoegd aan de alternatieve locaties waar in de gemeente Haarlem kan worden getrouwd. Eerder werden ook de Evangelisch Lutherse Kerk en molen De Adriaan voor het afsluiten van het burgerlijk huwelijk opengesteld. 25 De vorig jaar nieuw gebouwde ontmoetingsruimte in het Frans Loenenhofje mag van de gemeente blijven bestaan. De nieuw bouw is eigenlijk enkele tientallen centimeters te hoog en steekt daardoor boven de muur van het oude hofje uit. De bewonerscommissie Witte Heeren is het er niet mee eens. Zij vinden dat het monumentale karakter van de Witte Heerenstraat wordt aangetast. De gemeente legt uit dat de hoogte van het gebouwtje wel in het bestemmingsplan past. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 261