Maart 3 Het Haarlems college van b en w wil meer allochtone ambte naren. Van de 2200 ambtenaren is nu 3,4 procent van allocht one afkomst. Binnen zes jaar wil het college dat 10 procent van de gemeentelijke werknemers van Antilliaanse, Marokkaanse, Surinaamse of Turkse afkomst is. Daarmee moet de gemeente meer herkenbaar en bereikbaar worden voor alle Haarlem mers. -260- 8 Een 25-jarige Spaarndamse bekent dat ze in 1997 heeft meege werkt aan een gruwelijke moord in Haarlem-Noord. Om iden tificatie te voorkomen werd het afgehakte hoofd van het slachtoffer gekookt in een snelkookpan. Behalve dat het hoofd van de romp werd gescheiden, werden delen van het lichaam verspreid over heel Nederland. 9 Oud-directeur van het Museum Enschedé jan willem en- schede (68) overleden. Hij werd in 1989 de eerste directeur van dit museum. Hij moest het omvangrijke Enschedéarchief verhuizen van het Klokhuisplein naar een nieuw onderkomen in de Waarderpolder. Onder zijn leiding werd een begin ge maakt met de ontsluiting van de collecties. 10 Als lid van de commissie pavem (Participatie van Vrouwen uit Etnische Minderheidgroepen) bezoekt prinses maxima Haar lem. Ze discussieert met allochtone leerlingen van het Nova College en laat zich samen met leden van de Kamercommissie Integratiebeleid en burgemeester jaap pop voorlichten over de opleiding Zorgwerk op de school. 11 Bij graafwerkzaamheden op de Oude Groenmarkt zijn botres- ten gevonden van mensen uit de Middeleeuwen, die waar schijnlijk begraven zijn bij de toenmalige Brouwerskapel. Die stond daar vanaf het midden van de vijftiende eeuw tegenover de Grote of Sint-Bavokerk. De botten worden herbegraven op de begraafplaats Kleverlaan. Haarlem ontvangt bijna 74 miljoen euro van het rijk uit de pot grote-stedenbeleid. Het geld wordt de komende vijf jaar gebruikt voor de herstructurering van Delftwijk, Europawijk in Schalkwijk, Haarlem-Oost, voor begeleiding van schoolverla ters en veelplegers, voor het groen en het aanpakken van onveilige plekken en om meer toeristen naar Haarlem te trek ken. 14 De opnamestop bij het Kennemer Gasthuis die een week gele- Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 262