den werd afgekondigd, kan weer worden opgeheven. Er komt een extra verpleegafdeling met twaalf bedden en ook de Spoed Eisende Hulp wordt met vier bedden uitgebreid. 15 In een huis aan de Scheepmakersdijk, vlakbij molen De Adriaan, vinden jongens van de Stichting Jeugdzorg een enor me oude molensteen. De veertig centimeter dikke steen komt waarschijnlijk uit de oorspronkelijke Adriaan. Jan Zuidam, van de vroegere werf Zuidam, vertelt dat in het huis vroeger een smid woonde. Die heeft de molensteen die aan vervanging toe was, waarschijnlijk in de vloer van zijn huis gemetseld. 18 Onlangs is van de gemeentewerf een omvangrijk kunstwerk gestolen van de in 2002 overleden kunstenaar andré volten. Het gaat om een beeld zonder titel, dat bestaat uit zeven cilin drische zuilen. Het stond tot december vorig jaar bij de hts aan de Veldzichtlaan. Op de gemeentewerf wachtte de sculptuur op een nieuwe plek in de stad. De geschatte waarde van het kunstwerk is 120.000 euro. 24 Het Frans Halsmuseum heeft een ovaal mansportret, geschil derd door FRANS HALS, langdurig in bruikleen gekregen van een verzamelaar uit het buitenland, die onbekend wenst te blijven. Het portret is vermoedelijk geschilderd tussen 1635 en 1644. Het is vanaf 9 april 2005 permanent in het museum te bezich tigen. 25 Vanaf vandaag mag boekhandel h. de vries zich hofleveran cier noemen. Burgemeester jaap pop maakte dat bekend. Dat is precies een eeuw na de opening, op 25 maart 1905. Ter ere van het eeuwfeest verschijnt ook het jubileumboek Hier vind je de hele wereld, geschreven door charles coster en hans Hof fman. 30 Architect erik van egeraat presenteert een vernieuwd ont werp voor de Stadsschouwburg. Daarin komt de nieuwe ingang direct onder de oude opgang te liggen. De bestaande toegangsdeuren komen dan op een terras uit, dat bovenop het dak van de nieuwe entree komt. In 2007 moet de verbouwing van het theater klaar zijn. 31 Het fenomeen Haarlemse Bloemenmeisjes bestaat 50 jaar. Sinds 1955 fleurt elk jaar een team van bloemenmeisjes het Haarlemse stadsbeeld op en vertegenwoordigen zij de stad ook op evenementen elders. De bloemenmeisjes zijn ooit bedacht door journalist wim helversteijn en vw-directeur van willi gen. Het halve eeuwfeest wordt gevierd met een reünie van kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 263