diverse 'jaargangen' bloemenmeisjes. In de afgelopen halve eeuw zijn er bij elkaar zo'n zeshonderd bloemenmeisjes ge weest als Haarlems ambassadrice. Wethouder jur visser plaatst de gevelsteen 'De Appelaar' weer terug in de Damstraat. Op de steen, die een plekje heeft bij de personeelsingang van de rechtbank, is een in zandsteen uitge hakte appelboom te zien. Bij een tweede zij-ingang werd de gevelsteen 'Damsteeg' onthuld. Beide stenen zijn rond 1929 gemaakt door beeldhouwer veldheer. -262- De Haarlemse organist ewald kooiman ontvangt uit handen van wethouder ruud grondel de Penning van Verdienste van de stad Haarlem. Hij krijgt de onderscheiding vanwege zijn staat van dienst als concertorganist en zijn jarenlange inzet voor het Internationale Orgelfestival, kooiman zat al vanaf 1977 in het bestuur en is vanaf 1988 voorzitter. Hij neemt nu afscheid als voorzitter, maar blijft wel lid van het bestuur. April 1 Een felle brand verwoest 's nachts de kantine van softbalver- eniging ehs in Haarlem-Noord. In het gebouw was niemand aanwezig. De oorzaak van de brand is niet duidelijk. Nadat de voetbaltak van ehs ruim een jaar geleden werd opgeheven, was de club niet meer voor brand verzekerd. 2 Burgemeester jaap pop verricht de officiële opening van het nieuwe clubhuis van de Haarlemse Kegel Bond (hkb). De ver eniging kreeg een nieuw onderkomen in gebouw 'Zijdelings' aan de Rijksstraatweg, naast de Mariakerk in Haarlem-Noord. De hkb, die 106 jaar bestaat, zat voorheen in de Tempeliers straat. 3 Driekwart eeuw heeft toneelgroep Postaal Genoegen het kun nen volhouden, maar nu speelt zij toch haar allerlaatste voor stelling in de aula van de Schoter Scholengemeenschap: de klucht Huize Paniek. Niemand van de leden wil meer een bestuursfunctie op zich nemen en verder speelt vergrijzing een rol; er komen geen jonge spelers bij. Postaal Genoegen ont stond als gezelligheidsvereniging van de toenmalige ptt en werd in 1929 opgericht. 4 De bekende Haarlemse drogist van der pigge gaat de produc tie van homeopathische geneesmiddelen verplaatsen van Haarlem naar Almere. Onder de naam Prometheus Pharma- Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 264