ceutica breidt het bedrijf flink uit en wil het met andere fabri kanten nieuwe producten op de markt brengen. De Archiefdienst voor Kennemerland (avk) heet voortaan Noord-Hollands Archief. Dat is het resultaat van de fusie tus sen het Rijksarchief voor Noord-Holland en de avk. lieuwe zoodsma (49) is tot directeur benoemd. Hij was al directeur van de avk. In de nieuwe situatie moet het archief nog toegan kelijker worden voor een breed publiek. 5 Tientallen menselijke botten komen aan de oppervlakte bij graafwerkzaamheden op het Staten Bolwerk. Het gaat om menselijke resten van ongeveer tweehonderd jaar oud. Vanaf begin negentiende eeuw werden Haarlemmers niet meer bin nen de stadsmuren begraven, maar vlak daarbuiten. De botten zijn door de archeologische dienst van de gemeente herbegra ven op de begraafplaats aan de Kleverlaan. De beelden Handel en Nijverheid zijn heelhuids vanaf het dak van de HBS-a in het Raaksgebied omlaag getakeld. De zandste nen beelden, in 1914 gehakt door beeldhouwer louis vreugde, worden opgeslagen op de gemeentewerk 6 gé peters (84), oud-wereldkampioen wielrennen, overlijdt aan de gevolgen van een hersenbloeding. Hij werd op 26-jarige leef tijd wereldkampioen, peters reed veel Zesdaagsen met gerrit schulte en hij won er zes. Later werd hij ploegleider bij de knwu en de Caballeroploeg. Tot aan zijn dood was hij lid van de Haarlemse wielerclub De Kampioen. 11 De voorzieningenrechter bepaalt in kort geding dat de sloop van HBS-a in het Raaksgebied mag doorgaan. Stichting De Hoeksteen had het kort geding aangespannen omdat deze de sloop wilde opschorten totdat de rechter een uitspraak zou doen in een bodemprocedure. De voorzieningenrechter zag echter geen aanknopingspunten in de bodemprocedure, omdat zowel rijk als gemeente het gebouw niet op de monumenten lijst willen zetten. 12 Architect cees brandjes meldt in de gemeentelijke welstands commissie dat de Pinkstergemeente de Zuid-Oosterkerk aan de Richard Holkade wil slopen. Er kunnen 20 woningen voor terugkomen. De kerk werd in 1935 als Immanuelkerk geopend en is een schepping van architect boeyinga, die ook de afge brande Koningkerk aan de Kloppersingel ontwierp. 13 Bankbiljetten- en waardepapierendrukker Joh. Enschedé moet no personeelsleden ontslaan. Dat is een derde deel van het KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 265