personeelsbestand. Enschedé moet inkrimpen omdat de con currentie bij het drukken van bankbiljetten moordend is en dermate verliesgevend, dat sanering onontkoombaar is. 19 Het is onzeker of Holland Casino zich zal vestigen in het nieu we Raakscomplex. Het casino vindt vestiging daar te duur, maar wil wel naar Haarlem komen. Dat doet de discussie over de sloop van HBS-a weer oplaaien, maar wethouder jur visser laat weten dat er geen enkele aanleiding is om het gebouw nu toch te laten staan. -264- 20 De volkstuincomplexen langs de Schipholweg moeten ver dwijnen om op die plekken kantoren en woningen te kunnen bouwen. De gemeente moet wel een alternatieve plek voor de volkstuinders aanwijzen, zo beslist de gemeenteraad. De raad maakt het ook mogelijk dat met het structuurplan 2020 ook gebouwd kan worden aan de rand van het Schoterbos, de Veerplas en het Prinsen Bolwerk. 27 Busmaatschappij Connexxion kondigt aan dat vanaf december 2005 alle bussen op aardgas zullen rijden. Connexxion blijft in elk geval nog tot 2011 openbaar vervoerder in de regio Haarlem. De bus- en taxi-onderneming kwam er bij een open bare aanbesteding als beste uit, zo meldt de provincie Noord- Holland. Er gaan ook meer bussen door het centrum van Haarlem rijden. 28 De beelden, ornamenten en andere waardevolle onderdelen uit de HBS-a, de Mulo en het kerkje De Hoeksteen worden niet aan particulieren verkocht. Dat antwoordt het college van b en w op WD-vragen. Alles wordt opgeslagen op de gemeentewerf en er wordt gezocht naar een herbestemming binnen het Raaksgebied. 29 Burgemeester jaap pop reikt ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Beatrix koninklijke onderscheidingen uit aan verschillende Haarlemmers die zich zeer verdienstelijk hebben gemaakt. Daarbij behoren o.a. frans baars, horecaonderne mer en medeorganisator van Haarlem Culinair en Haarlem Jazz, cilia van dijk-van lieshout, die zich langdurig ingezet heeft voor de animatiefilm, wim eggenkamp, restauratiedes- kundige, Louis ferron, bekend Haarlems schrijver, piet van leeuwen, bekend fotograaf en the tjong khing thé, kinder boekillustrator. Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 266