euro bij aan de renovatie en verbouwing van de Haarlemse Stadsschouwburg. Daarmee is de begroting rond. De totale kosten zijn geraamd op 21,5 miljoen euro. Haarlem draagt zelf 17,7 miljoen bij en de Rijksdienst Monumenten, vsb Fonds en sponsors zorgen samen voor de resterende 1,8 miljoen euro. 23 BOUDEWIJN DE groot wint de Haarlems Dagbladcultuurprijs Olifant 2005. Hij versloeg daarmee de andere genomineerden. Dat waren cherry duijns, fred kaaij, dé kaart en karel schampers. De zichtbaar geëmotioneerde boudewijn de groot droeg de prijs op aan zijn overleden tekstschrijver len- naert nijgh 'zonder wiens goede teksten ik mijn gitaar al lang aan de wilgen had gehangen'. 24 Tien jaar na de dood van kees verwey is van deze Haarlemse kunstschilder een overzichtstentoonstelling ingericht in het prestigieuze Haags Gemeentemuseum, rudi fuchs maakte de keuze daarvoor. Hij noemt verwey een wonderkind: 'Hij kon alles. Hij kon het eigenlijk té goed en raakte een beetje in zijn talent verstrikt, denk ik. Die dwarsliggers fascineren mij, dat niet meedoen met de mode'. 28 Het Zaanenpark, dat vroeger Zaanenbos heette, en dat zich rond het historische Huis te Zaanen uitstrekt, heeft een facelift gekregen. Landschapsarchitecte maaike silman, in dienst bij de gemeente, maakte een nieuwe indeling, met een beelden groep, een skatebaan en een met hekken tegen honden afge sloten gedeelte waar moeders met hun kinderen op banken kunnen zitten. Juni 1 Antoinette van ZALiNGE (48) benoemd tot nieuwe directeur van poppodium Het Patronaat. Zij volgt peter koppen op en begint op 15 september. Zij heeft bestuurlijke ervaring opge daan bij onder meer de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten en balletgroep Scapino. Gedetineerden in de Haarlemse gevangenis De Koepel houden tijdens het luchten een sit-down staking tegen het nieuwe recreatiebeleid. Zij protesteren er tegen dat zij voortaan de avonden ingesloten in de cellen moeten doorbrengen, nu het beleid is gewijzigd. Vanaf deze zomer kan het burgerlijk huwelijk ook worden gesloten in de Grote of Sint-Bavokerk op de Grote Markt. In Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 268