eerste instantie is de kerk een alternatief voor de Gravenzaal, als deze niet kan worden gebruikt in verband met de bestrij ding van de bonte knaagkever. Haarlem opent de Voedselbank in het oude gebouw van de mlk school De Sleutel aan het Prinsen Bolwerk. Inwoners van Haarlem die te weinig geld hebben om rond te komen kunnen zich daar melden voor een gratis voedselpakket. 4 Voor het eerst in zestig jaar bloeit een zeldzame agave in de tropische kassen van de Haarlemse Stadskweektuin aan de Kleverlaan. 5 Een feestelijke Mariaprocessie trekt vanuit de Sint-Josephkerk in de Jansstraat door de Haarlemse binnenstad. De voorberei ding van dit voor katholieken historische moment duurde anderhalf jaar. Zo'n vijfhonderd mensen lopen mee. Ook de Waalse kerk en de Grote Sint-Bavo worden bezocht. In de Grote Kerk spreken bisschop punt en dominee witteveen woorden van verbroedering. De processie is mogelijk omdat het processieverbod, dat vanaf de reformatie boven de grote rivieren gold, is opgeheven. 6 De eeuwenoude panden van de firma De Koning Tilly, die het wondermiddel Haarlemmerolie produceerde, zijn verkocht. Daarmee komt na drie eeuwen een einde aan de productie van Haarlemmerolie in de panden Anthoniestraat 13 en 15 en Spaarne 43. 8 De bordjes 'Schoten' hangen weer in Haarlem-Noord. Op vijl plaatsen zijn ze aangebracht. 'Schoten gem. Haarlem' staat er op de borden, die aangeven dat dit deel van Haarlem vroeger een aparte gemeente was, die in 1927 door Haarlem werd inge lijfd. De stichting Historisch Schoten heeft geijverd voor de plaatsing van de bordjes, maar het idee er voor kwam van stadsarchivaris lieuwe zoodsma, die ook voorzitter is van de Straatnamencommissie. 11 Eén van Haarlems oudste Chinese restaurants, Tai Ping aan het Frederikspark (vroeger Houtplein) gaat sluiten. Na de dood van eigenaar chen shu tang, ruim een maand geleden, was de beslissing snel genomen, chen shu tang kwam in 1964 naar Haarlem, waar hij zijn restaurant aan het Houtplein begon. Toen de provincie kantoren aan het Houtplein wilde bouwen, weigerde de Chinese restaurateur lange tijd om te ver trekken. Op het laatst was zijn pand het enige dat er nog stond. 13 De Philharmonie, zoals het vroegere Concertgebouw is gaan KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 269