heten, wordt opgeleverd. Wethouder ruud grondel van Cultuur draagt de sleutel over aan de directie. Officieus wordt het gebouw op 23 juni in gebruik genomen met het openings concert van de Koorbiënnale, het Requiem van Bernd Zimmerman met bijna 300 uitvoerenden. De officiële opening is op 14 oktober 2005. Een schilderij van 76 bij 135 cm, dat het doorvaren van de ket ting bij de Slag van Damiate voorstelt, van de Haarlemse schil der CORNELIS CLAESZ VAN WIERINGEN (1580-1633) WOrdt te koop aangeboden. Het zou gemaakt zijn in opdracht van de schut ters van de Oude Doelen in Haarlem. Een tekening met het zelfde onderwerp van van wieringen hangt in het Louvre in Parijs. Ook het wandtapijt in de b en w kamer in het Haar lemse stadhuis is van van wieringen. Het schilderij moet om en nabij 500.000 euro opbrengen. Haarlem-Noord krijgt de primeur van een naschoolse theater opleiding voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Het wordt een oplei ding in zang, drama en dans, waarvoor het particuliere bedrijf Stars2Go tekent. De lessen worden gegeven op woensdagmid dag in de Sint-Bavoschool in Haarlem-Noord. Het Haarlemse uitvaartverzorgingsbedrijf Brokking Bokslag beschikt over een uitvaartfietskar. Deze kan bijvoorbeeld dienst doen wanneer een overledene principieel tegen het gebruik van auto's is. In Haarlem werd al een keer de fietskar gebruikt bij de uitvaart van de Spaarndammer kieg eichholtz, die over de hele wereld had gefietst. PETER KOPPEN van het Patronaat krijgt in Utrecht het IJzeren Podiumdier. Deze prijs krijgt hij van de Vereniging van Nederlandse Poppodia, die hem heeft uitgeroepen tot beste directeur. De Haarlemse Prins Willem Zeeverkennersgroep viert zijn zestigjarig bestaan. Eigenlijk is de groep in 1944 opgericht, maar dat gebeurde clandestien vanwege het verenigingsverbod dat de Duitsers hadden opgelegd. Daarom was de officiële oprichting uitgesteld tot 16 juni 1945. De politie te paard, die door bezuinigingen dreigde te verdwij nen, mag voorlopig in de Haarlemse binnenstad blijven sur veilleren. Daardoor is toezicht van politie te paard mogelijk op de koopavonden en bij grote evenementen, zoals voetbalwed strijden. De paarden worden geleend van het Korps Landelijke Politie Diensten (klpd). Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 270