2i Elfhonderd euro brengt de veiling van 'kunst' op bij café Koops aan de Damstraat. Voor 50 cent per stuk had café-eigenaar ROLF erkens de werkjes laten inbrengen. Ze werden geveild voor een goed doel, een kinderweeshuis in India, waarvoor de Haarlemse anneke bouman al jaren ijvert. Om precies te zijn. de veiling levert 135 euro op en erkens verhoogt dat bedrag naar 1100 euro. 23 De Haarlemse journalist paul witteman gaat het Boeken weekessay voor 2006 schrijven. Het motto van de Boekenweek 2006 is 'Boem Paukeslag - Schrijvers en Muziek', witteman zijn passie is klassieke muziek. 25 Oud-rechter dick reisig (83) overleden. Hij begon als kanton rechter en eindigde zijn carrière als vice-president van het Gerechtshof in Den Haag. Als kunstliefhebber verrichtte hij veel werk voor de kunstcommissie van de gemeente Bloemen- daal 'Onder de Zuilen'. 27 KAREL coRNELis schuyt (76) overleden in zijn woonplaats Aerdenhout. Hij was de oprichter van Uitgeverij Schuyt Co, een Haarlemse uitgeverij met uitgaven op streekhistorisch- en Haarlem-historisch gebied. Ruim dertig jaar verzorgde schuyt ook de uitgave van het Haerlem Jaarboek van de Vereniging Haerlem. Hij maakte een reeks van jaren deel uit van de redac tie van het Jaarboek. 29 Haarlem krijgt 8 miljoen euro van het ministerie van vrom voor de verbouwing van het Stationsplein. Wethouder mimi rietdijk maakt dat bekend. Dat bedrag wordt gezien als start kapitaal, want voor renovatie van het plein en de omringende buurt is in totaal 88 miljoen nodig. 30 liesje DE haas, de oudste kleindochter van rabbijn Simon de Vries, die in 1944 door de nazi's in Bergen-Belsen werd ver moord, onthult het naambord voor de Simon Philip de Vrieshof, tussen Philharmonie en Rechtbank. Het pleintje is niet ver van de plek waar ooit de synagoge van Haarlem stond. Bij de Toneelschuur is rechts ook een gedenksteen ingemet seld. Juli 1 De Vishal, normaal expositieruimte voor beeldende kunst, lijkt met de opening van de tentoonstelling over kabeljauw weer te worden gebruikt waarvoor zij ooit werd gebouwd. De tentoon- kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 271