kamp Westerbork getransporteerd. Sinds 1999 zijn er al diver se pogingen gedaan om tot een soortgelijk monument te komen. 25 Haarlem heet de nieuwe roman van de Amerikaanse schrijfster heather NEFF. Daarin volgt een zwarte inwoner van de New Yorkse wijk Harlem het spoor terug naar zijn Nederlandse afkomst. Geweld, drugsverslaving en prostitutie vormen de rode draad. Ten slotte belandt de hoofdpersoon in Haarlem- Noord, in de Laurierweg 29. Dat is fictie, in Haarlem-Noord bestaat wel een Laurierstraat. 27 J.P.A. ballegoyen de jong (94), oud-directeur van de nzh overleden. Eerder was hij hoofdinspecteur van de ns en werk zaam bij de staatsspoorwegen in Nederlands-Indië. Fietsen, Rotary en poëzie waren enkele van zijn interesses. Augustus 6 Het schilderen van molens is ooit in Haarlem begonnen. Vanaf de Haarlemse Grote of Sint-Bavokerk maakte de schilder jan van goyen in de zeventiende eeuw schetsen van de omgeving, waarin molens steeds talrijker werd. Dat zegt j.r. de lorm, hoofd tentoonstellingen van het Rijksmuseum bij de opening van een expositie op Schiphol, waar molens centraal staan. 12 Het vierkante winkelpleintje in de Tempeliersstraat is gedoemd te verdwijnen. Het pleintje, dat nog een erfenis is uit de tijd dat de blauwe tram nog reed, moet plaats maken voor nieuwbouw. Er zijn nog maar twee winkels, een wolwinkel en een kapper, die er allebei al vanaf 1932 gevestigd zijn, toen het pleintje werd opgeleverd. Een uitzonderlijke hoosbui zet delen van Haarlem blank. De Grote Markt wordt één grote plas en in de Pijlslaan komen woningen blank te staan. In een winkel in de Grote Houtstraat stort het plafond in en de Teslastraat verandert in een rivier. 15 Het hoofdgebouw van de Mariastichting aan de Kamperlaan, met daarachter de kapel, is door Bouwfonds mab Ontwikke ling verkocht aan Caprera Vastgoed in Velsen. De nieuwe eige naar belooft de gebouwen in te richten zonder het beeldbepa lende exterieur aan te tasten. 15 In het Zeeuwse Axel overlijdt co de lavoir, met 107 jaar de oudste man van Nederland. Daarmee gaat de eretitel over naar een Haarlemmer. De burgelijke stand houdt de naam stil kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 273