omdat de Haarlemse eeuweling hecht aan zijn privacy en ano niem wil blijven. 20 De softbalsters van Dsc'74 uit Haarlem winnen de Europa Cup voor bekerhouders. Het Haarlemse team won op eigen veld met 1-0 van het Zweedse Skövde Saints. 24 Ruim 170 kastanjebomen, verspreid over heel Haarlem, moeten worden omgezaagd. De veelal oude en monumentale bomen blijken aangetast door een onbekende ziekte. De verrotte tak ken en stammen vormen een gevaar voor de omgeving. Het -272- gaat om de paardenkastanjes die onder meer staan in de Crayenesterlaan, Voorhelmstraat, Twijnderslaan en in het Rei- naldapark. 25 In Teylers Museum overhandigt burgemeester jaap pop de Penning van Verdienste van de gemeente Haarlem aan dick veldmaat, scheidende directeur van het Haarlemse bedrijf Vialis. veldmaat is sinds 1992 bestuurslid en vanaf 2002 voor zitter van de Industrie Kring Haarlem. Ook is hij nauw betrok ken bij de herstructurering van industriegebied Waarder- polder. Hij is medeoprichter van het Collectief Beveiliging Waarderpolder. 26 De Haarlemse schrijver louis ferron (63) overleden. Een maand geleden werd bij hem kanker geconstateerd. Op zijn ziekbed thuis kreeg hij nog net de kans om zijn nieuwste roman Niemandsverdriet, die deze week verscheen, te bekij ken. 30 martien bouwer (85) overleden, bouwer was een uiterst bescheiden man met een onbaatzuchtige liefde voor de stad Haarlem. Hij schreef het boekje Het licht in de Grote of Sint- Bavokerk vroeger en nu, dat in 1991 door de Vereniging Haer- lem werd uitgegeven. September 1 De klm gaat vanaf oktober met jonge jenever gevulde replica's van het gebouw van Teylers Museum uitdelen aan passagiers die businessclass vliegen. De kleine replica van het oudste museum van ons land wordt in traditioneel Delfts Blauw uit gevoerd. 2 De gemeente presenteert de nieuwe cultuurnota. Daarin wor den veel kunstinstellingen drastisch op hun subsidie gekort. Vooral de amateurkunst moet het bezuren. De vaste vereni- Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 274