gingssubsidies van bijvoorbeeld toneelgroepen en koren wor den met veertig procent gekort. De gemeente wil amateurgroe- pen meer op projectbasis subsidiëren. 5 Een sobere maar robuuste brug moet het worden, de Schoteroogbrug die vanaf 2008 de kop van de Waarderpolder moet verbinden met de Spaarndamseweg in Haarlem-Noord. De ontwikkelingscombinatie Strukton-Boskalis-Van Hooge- vest presenteert de plannen voor brug, uitgebreide woning bouw en jachthaven in het plan 'Land in zicht'. Het is het grootste bouwproject van Haarlem in de laatste decennia. Voor het plan is 23 miljoen euro beschikbaar. 6 In de plebanie (pastorie) van de kathedrale basiliek Sint-Bavo aan de Leidsevaart zijn bij een renovatie rijk gedecoreerde schilderingen ontdekt achter hardboardplaten, voorzetwanden en witkalklagen. Het interieur van de plebaanwoning is ont worpen tussen 1895 en 1928 door architect jos. th. cuypers, die ook de kathedraal gebouwd heeft. 7 Hoogheemraadschap Rijnland schenkt Haarlem vijf miljoen euro als bijdrage voor meer waterpartijen in Schalkwijk. De gemeente wil meer open water, zoals waterlopen en vijvers in Schalkwijk aanleggen. Het extra water is nodig voor waterber ging en komt ook de leefbaarheid ten goede. 8 Het nieuwe poppodium Het Patronaat open voor het publiek. Architect paul diederen ontwierp een fraai en ingenieus gebouw met twee zalen, één voor 950 bezoekers en één voor 250. Verder is er een eetcafé en een ondergrondse fietsenstal ling- 13 De judoka's dennis van der geest en guillaume elmont, elk wereldkampioen in hun klasse, en claudia zwiers, die op de wk judo in Cairo brons haalde, worden 's middags om 16.30 uur op de Grote Markt gehuldigd. Ze rijden daar in open auto's naar toe en worden op het bordes van het stadhuis door burgemeester jaap pop toegesproken. Omdat dennis van der geest in Velserbroek woont, is ook de Velsense burgemeester peter cammaert aanwezig. Ook clubcoach cor van der geest van Kenamju deelt in de huldiging, dennis van der geest en elmont werden benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. 14 Het Nederlandse honkbalteam plaatst zich voor de finale tij dens het Wereldkampioenschap Honkbal in Haarlem. De Nederlandse honkballers versloegen in het Pim Mulierstadion KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 275