opponent Puerto Rico met io-o in acht innings. De Nederland supporters kleurden het stadion oranje dankzij de 5000 oranje T-shirts die de gemeente Haarlem bij de ingang had uitgedeeld. Wethouder pieter barnhoorn kondigt uitbreiding aan van het Pim Muiier Sportpark. Dat gebeurt om de komst van honk- en softbalclub ICinheim mogelijk te maken en om de A-status van het stadion te kunnen behouden. Er komt een gebouw van drie verdiepingen met een overdekte inslagruimte en nieuwe vel den. De Melkbrug, de gietijzeren draaibrug in de binnenstad die enkele maanden was afgesloten, gaat weer open voor voetgan gers en fietsers. Het bewegingsmechanisme is gerepareerd. Maar het rijksmonument heeft te kampen met meer problemen en moet misschien wel geheel worden vervangen. beate garone van ijssalo Garone in de Grote Houtstraat mag zich vanaf nu meesterijsbereider noemen. Aan de titel worden hoge eisen gesteld en er zit een zwaar examen aan vast. In totaal heeft de van oorsprong Italiaanse zo'n 150 ijsrecepten. Gezeten op een shovel geeft wethouder mimi rietdijk het start sein voor de sloop van dertig woningen in de Slachthuisbuurt. De sloop maakt deel uit van het stadsvernieuwingsplan 'Zomerzone'. Voor de dertig woningen komt een modern wooncomplex van woningcorporatie Pré Wonen in de plaats. Drs. frans vissers (82) overleden, vissers kwam in 1950 als pas afgestudeerd econoom naar Haarlem. In 1995 sloot hij zijn werkzaam leven af als voorzitter van het College van Regenten van het Sint-Jacobs Godshuis. Hij was in Haarlem zeer actief en tussen 1953 en 1971 gemeenteraadslid voor de kvp in Haarlem. Een staande a en een liggende z van marmer op een plateau gaan het monument vormen ter nagedachtenis aan schrijver en tekstdichter lennaert nijgh. Het beeld wordt gemaakt door marius boezem en komt op de Oude Groenmarkt te staan. Kosten ongeveer 90.000 euro. De gemeente maakt bekend dat de verontreiniging van de bag ger uit het Spaarne en de Haarlemse grachten vuiler is dan werd verwacht. Het vervoer en het storten van het slib naar een opslag in Friesland is stilgelegd. De baggerwerkzaamheden in de Haarlemse wateren zijn niet zonder gevaar, want het is mogelijk dat er nog bommen of granaten uit de Tweede Wereldoorlog in het slib verborgen liggen. Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 276