30 De Grote of Sint-Bavokerk heeft er een zevende diakenbord bij. Kunstenaar frits damave kreeg opdracht de namen van de diakenen van de Nederlands Hervormde Gemeente van de laatste vijftig jaar op het nieuwe reusachtige bord te kalligrafe ren. Op het bord is nog ruimte voor de namen van diakenen tot 2100. Oktober i De Appelaarparkeergarage gaat open voor publiek. Daarvoor 275— is de verkeerssituatie bij Spaarne en Damstraat gewijzigd. Er is eenrichtingsverkeer gekomen en de garage is alleen vanuit noordelijke richting te bereiken. Wie de garage verlaat, rijdt in zuidelijke richting. 4 Omgeven door strenge veiligheidsmaatregelen bezoekt konin gin Beatrix de tentoonstelling van tekeningen van Michel angelo in Teylers Museum. Twee bewoners van de Van 't Hoffstraat in Haarlem winnen bij de Postcodeloterij twee miljoen euro. Loterijambassadeur ruud gullit overhandigde de waardevolle cheques aan de ver raste winnaars. 5 Oud-wethouder gerard van noort overleden. Van 1980 tot in 1985 was hij wethouder in Haarlem. Hij begon na de college crisis in 1980 als wethouder openbare werken. Na de verkie zingen kwam hij in 1982 terug als wethouder volkshuisvesting, nutsbedrijven en personeelszaken. In 1985 trad hij mede om gezondheidsredenen af. 7 Ruim veertig eindexamenleerlingen van het Stedelijk Gymnasium krijgen hun Cambridge First Certificate in English (fce) uitgereikt. Het gaat hier om het eerste diploma van een hoogwaardige internationaal erkende cursus in de Engelse taal. Als ook de vervolgopleiding wordt afgemaakt, geeft het diploma makkelijker toegang tot internationale universiteiten of Engelstalige masteropleidingen in Nederland. 11 george MOORMANN, stadsdichter van Haarlem, overhandigt wethouder ruud grondel vijftienhonderd handtekeningen van mensen die er voor pleiten dat de gemeentelijke subsidie aan moormann zijn uitgeverij De Zingende Zaag niet wordt stopgezet. 14 De Philharmonie, zoals het Haarlemse concertgebouw nu heet, opent met drie wereldpremières, werken van de compo- KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 277