nisten peter-jan wagemans, willem jeths en harry de wit. Ook wordt het werk 'Klokken van Haarlem', waarvan de noten op het glas van de gevel van de Philharmonie zijn afge beeld, uitgevoerd. De Haarlemse fotograaf chris hoefsmit presenteert bij boek handel De Vries zijn fotoboek over Haarlem. Meer dan 7500 foto's vanaf postzegelformaat laten de stad in al zijn facetten zien. De foto's vertellen het verhaal, want tekst is er niet. Werkzaamheden aan de monumentale theekoepel Bellevue op het terrein van het vroegere ziekenhuis Mariastichting hebben enkele historische schilderingen blootgelegd. Het zijn schilde ringen van JAN kamphuijsen (1760-1841). De conservator van het Frans Halsmuseum, een delegatie van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg en medewerkers van de gemeente spre ken van een spectaculaire vondst. Prinses Christina van Zweden, zuster van de Zweedse koning, brengt een informeel bezoek aan Teylers Museum. Er is een stevige band tussen het museum en het Zweedse koningshuis: alle 25 tekeningen van Michelangelo, die Teyler bezit, komen oorspronkelijk uit het bezit van koningin Christina van Zweden. joke waller-hunter (57) overleden na ernstige ziekte, joke waller was ruim zestien jaar persvoorlichter voor de provin cie Noord-Holland. Daarna werkte zij op het ministerie van vrom op de afdeling Internationale Milieuzaken. Haar laatste baan was Uitvoerend Secretaris van het vn IUimaat Verdrag (Kyoto). De Haarlemse gemeenteraad kondigt een raadsenquête aan naar de misstanden bij de afdeling Vastgoed van de gemeente. Ambtenaren, oud-ambtenaren, wethouders, maar ook archi tecten, makelaars, aannemers en projectontwikkelaars zullen onder ede worden ondervraagd. De Haarlemse beeldend kunstenares joos clijsen (63) overle den. Ze begon haar kunstenaarsloopbaan op haar veertigste en kreeg vooral bekendheid door haar monumentale werk. Buurthuis De Tulp in het Rozenprieel wordt feestelijk met de bewoners geopend. De naam De Tulp komt voort uit een prijs vraag in de buurt. Daar was vroeger een Tulpenstraat en het leek een goed idee de tulp weer in de buurt terug te brengen. Bewoners en zangers fredie kuiper en jos zwart zingen een speciaal buurtlied. Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 278