26 De gemeente kondigt rigoureuze onderhoudswerkzaamheden aan voor de Leidsebrug, de Zijlbrug en de Nassaubrug. De werkzaamheden worden de laatste maanden van het jaar uit gevoerd. Ze maken deel uit van een bruggenplan dat zo'n zestig bruggen in Haarlem omvat. 27 derk snoep (70) overleden. Hij was van 1983 tot 2000 directeur van het Frans Halsmuseum. Tijdens zijn directeurschap kwa men de Hallen op de Grote Markt bij het Frans Halsmuseum. Hij organiseerde diverse tentoonstellingen waaronder Kinde ren op hun mooist'. 31 De zeven beelden van francesco righetti in de tuin van het Provinciehuis Noord-Holland gaan naar het Rijksmuseum in Amsterdam. Ze krijgen daar een vaste plaats op een overdekte binnenplaats. De beelden hadden veel te lijden van weersom standigheden. Daardoor ging het ijzeren binnenstaketsel dat de loden beelden overeind houdt, roesten en moest voor het voortbestaan ervan worden gevreesd. November 1 Haarlem is winkelstad nummer 1 van ons land. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek becijferd. Met een aanbod van zeventig verschillende soorten winkels laat het centrum van Haarlem steden als Nijmegen en Den Bosch achter zich. 2 Op de Grote Markt wordt een wake gehouden ter herdenking van de Turkse Koerd kemal sahan, die bij de brand in het cel lencomplex op Schiphol om het leven kwam. kemal sahan verbleef enige tijd in een noodopvang in Haarlem. Volgens predikante jurjen beumer was hij een bekende figuur in Haarlem. 3 Burgemeester jaap pop staat op de 'shortlist' van beste burge meesters van de afgelopen 25 jaar. Hij wordt evenwichtig en stabiel' genoemd. De lijst werd samengesteld ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het blad Binnenlands Bestuur, job cohen voert de lijst aan. Antiquair van 't hof in de Kruisstraat kondigt aan met zijn zaak te stoppen. Eind november gaat de zaak, die honderd jaar bestaat dicht. Het werk wordt de eigenaar te zwaar en er is geen opvolger. 5 De Haarlemse beeldend kunstenaar jan verburg krijgt in de galerie van de sbk de Jannie Sipkesprijs 2005 uitgereikt. De kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 279