prijs werd in 1997 bij het afscheid van jannie sipkes als direc teur van de sbk ingesteld. De prijs bestaat uit een bronzen sculptuur van eja siepman. 7 cock overdevest (73) overleden. Hij was jarenlang aannemer en had zich gespecialiseerd in restauratie van gebouwen in Haarlem. 10 Marianne rietvink, bekend van de Stichting De Hoeksteen, die jaren vocht voor het behoud van de HBS-a aan de Raaks, gaat de politiek in. Zij gaat met de nieuwe politieke partij -278- Spaarnestad in zee. cees de vries, nu nog een eenmansfractie vormt, sluit zich bij de nieuwe partij aan. 11 De vvd wil onderzoeken of het nieuwe Haarlemse stadskan toor niet in het gebouw van de belastingdienst in Schalkwijk kan komen. De meerderheid van de raad staat achter zo'n onderzoek. Wethouder jur visser noemt het gebouw absoluut ongeschikt. De gemeente gaat binnen het nieuwe zorgstelsel een collectie ve zorgverzekering aanbieden voor Haarlemse minima. Het voorstel daartoe wordt met een ruime meerderheid door de gemeenteraad aangenomen. 12 Uitgeverij De Vrieseborch presenteert bij de Kennemer Boekhandel aan de Kleverparkweg een nieuw boek in de reeks Haarlemse miniaturen met de lange titel Kleverpark en Frans Halsbuurt, twee stadsbuurten tussen Bolwerk en Kleverlaan. Auteur is marcel bulte. 12 Zanger en D66-politicus paul marselje brengt tijdens een optreden in De Waag zijn derde cd uit. Daarop bezingt hij opnieuw Haarlem en omgeving, waarbij hij zichzelf op gitaar begeleidt. 14 Oud-wethouder drs. ton smit is lijsttrekker geworden van de nieuwe politieke partij Liberaal Haarlem. 16 De Vereniging Haerlem maakt bezwaar tegen de uitbreidings plannen voor het Pim Muiier Sportpark in Haarlem-Noord. In het bezwaarschrift zegt de Vereniging de voorgestelde bebou wing te beschouwen als een ernstige aantasting van de groene westrand van Haarlem. Het Frans Halsmuseum wil de twee schilderijen 'Academie' van Michael sweerts en 'Phaeton en de Zonnewagen' van de Amerikaanse schilder benjamin west verkopen. Met de geschatte opbrengst van de twee waardevolle schilderijen, ruim acht miljoen euro, willen de gemeente en het museum een Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 280