nieuw depot bekostigen. Het bestaande depot, op de zolders van het museum, verkeert al jaren in zeer slechte staat. 17 Staatssecretaris medy van der laan wil niet dat het Frans Halsmuseum de twee schilderijen verkoopt. Zij schrijft dat aan de gemeente Haarlem. Ze vindt dat het museum niet volgens de beroepsethiek handelt en wil dat er een andere oplossing komt. IJsclub Nova Zembla in Spaarndam wordt geëerd. Burgemees ter jaap pop onderscheidt een aantal vrijwilligers met een koninklijke erepenning. Dat gebeurt in Café Spaarndam. -279- Eerder dit jaar vierde de ijsclub zijn 125-jarig bestaan. 19 Jopen Bier gaat zich vestigen in de Vestekerk, in de volksmond de Wijnkerk genoemd. De kerk die deel uitmaakt van de Raaksplannen, biedt straks plaats aan een grand café en een kleine brouwerij. De opening staat gepland voor november 2007. 21 Wethouder ruud grondel schort de omstreden verkoop van het schilderij 'Phaeton en de Zonnewagen' op. Er komt een nader onderzoek of mevrouw a.e. guépin-van de niepoort, die in december 1940 het schilderij aan het Frans Halsmuseum zou hebben geschonken, dit ook werkelijk gedaan heeft. 24 In café Proeflokaal De Uiver wordt het nieuwe eau de vie kenau gepresenteerd. Het is een product dat Jopen Bier heeft ontwikkeld. Een brutaal en mannelijk drankje, zo oordelen de kenners in het café. Basis voor het nieuwe distillaat is bier. 25 De Haarlemse grafisch kunstenaar herman geerdink (54) overleden. Aanvankelijk maakte hij veel kleurenlitho s, de laaste jaren vooral linoleumsneden. Vorig jaar verscheen over hem het boek Een reis, waarin momenten van zijn kunste naarsleven zijn vervat. 26 Joods Haarlem heet het boek over de geschiedenis van de joodse gemeenschap. Auteur wim de wagt en fotograaf edwin walvisch voeren de lezer langs 28 plekken die de historie van de joden in Haarlem tot leven brengen. 27 In de Philharmonie zingt en speelt boudewijn de groot een marathonprogramma met liedteksten van lennaert nijgh, die drie jaar geleden overleed. De hommage aan lennaert werd tevens een eerbetoon aan de ernstig zieke zangeres cobi schreijer, die het duo nijgh/de groot ooit samen bracht in De Waag. 29 De veiling van geschiedenis en muziekboeken van boudewijn kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 281