büch bij veilinghuis bubb kuyper levert ruim 200.000 euro op. Dat is 50.000 euro boven de taxatiewaarde. Er kwamen 1559 kavels onder de hamer. Het nieuwe woonwijkje Spaarnoog, tussen de Harmenjans- buurt en de gevangenis, wordt feestelijk geopend door woning corporatie Elan Wonen. De architect is subash taneja. Bijna de helft van de oorspronkelijke bewoners kon in een van de 104 woningen in de buurt terugkeren. Wethouder maarten divendal reikt de Penning van Verdien ste van de gemeente Haarlem uit aan jan de bruin (85) voor zijn grote inzet op tal van maatschappelijke terreinen, de bruin was ook jarenlang raadslid voor de pvda en korte tijd wethouder. December 1 Zangeres cobi schreijer (83) overleden. Zij werd de stem van de folkbeweging en de vrouwenstrijd genoemd. Voor haar niet aflatende inzet voor grensverleggend repertoire werd zij in 1987 benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Architect henk döll en wethouder jur visser presenteren in het abc Architectuurcentrum het voorlopige ontwerp voor het nieuwe stadskantoor voor Haarlem. Dat moet in Schalkwijk komen. Het nieuwe gebouw waarin alle gemeentelijke dien sten worden ondergebracht, gaat 87,5 miljoen euro kosten. In april 2009 moeten elfhonderd ambtenaren zijn verhuisd. 2 De Haarlemse gemeenteraad oordeelt verdeeld over het ont werp van het nieuwe stadskantoor. Vooral voor de wd is het een teleurstelling. Ook d66 en de sp hebben kritiek, pvda, Groen Links en cda scharen zich vrijwel zeker achter de nieuwbouw. Vrijwilligers van de Haarlemse Voedselbank delen voor het eerst voedselpakketten uit in de Amsterdamse buurt. Als extraatje zit er een chocoladeletter bij en een cadeautje voor kinderen. Dit is echt mijn redding geweest', reageert een 39- jarige Haarlemse. 3 Een speciaal aan de drie jaar geleden verdronken pianohande laar en restaurateur frans willem andriessen opgedragen pianokwintet van maurice horsthuis gaat in besloten kring in première in andriessen zijn winkel aan de Botermarkt. horsthuis componeerde het stuk in opdracht van toine van Haerlem Jaarboek 2005 30 30 -280-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 282