aatmael, die iets voor zijn verongelukte vriend wilde doen. De Haarlemse kraakbeweging kondigt aan de politiek in te gaan. Onder de naam Axielijst neemt de Axiegroep, bijgestaan door sympathiserende clubs, in maart 2006 deel aan de ge meenteraadsverkiezingen. De officier van Justitie van de Haarlemse rechtbank eist zware straffen tegen vijf jongens die behoorden tot de kern van een jeugdbende die begin dit jaar zestien gewapende overvallen pleegden. De verdachten hoorden vijf tot zestien jaar cel eisen. mimi rietdijk, wethouder ruimtelijke ordening, volkshuisves ting, stedelijke vernieuwing en grote stedenbeleid, kondigt aan dat zij zich niet meer voor een volgende periode als wethouder beschikbaar stelt. Zij lag binnen de partij onder vuur en houdt hiermee de eer aan zichzelf. Als gevolg van CAO-perikelen bezet de brandweer voor onbe paalde tijd de eigen kazerne aan de Zijlweg. De deuren zijn op slot en toegangshekken zijn geblokkeerd met containers. Nieuwe brandweerploegen mogen naar binnen, kantoorperso neel niet. De brandweer rukt wel uit. De Woonmaatschappij maakt bekend dat begin januari 2006 de eerste paal voor de bouw van het hofje De Tweede Kamer de grond in gaat. Het hofje, ontworpen door joost swarte en HENK döll, sluit aan bij het hofje de Bakenesserkamer. De Tweede Kamer is overigens een werktitel. Het Frans Halsmuseum maakt bekend dat xander karskens (1973) de nieuwe conservator moderne kunst wordt. Hij volgt CHRisTHiLDE klein op, die na 25 jaar onlangs afscheid nam. Karskens is goed thuis in de hedendaagse kunst en heeft er tal van publicaties over geschreven. Hij was onder andere waar nemend conservator bij het Stedelijk Museum Amsterdam. Wethouder maarten divendal reikt de Penning van Verdien ste van de gemeente Haarlem uit aan de uit Turkije afkomsti ge Haarlemse melek metintürk (49). Haarlem-Oost mag zijn filiaal van de stadsbibliotheek houden. De vestiging aan het Van Zeggelenplein gaat dicht, maar de nieuwe bibliotheek Haarlem-Oost, die groter wordt, komt in het Reinaldahuis. De Jacob J. Hamelinckschool, genoemd naar de Haarlemse verzetsman die in 1942 werd doodgeschoten, wordt opgeheven. Er zijn te weinig leerlingen op deze school in de Slachthuis- buurt. Nog slechts 45 kinderen volgen de lessen op de school. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 283