Ze worden ondergebracht bij de Martin Luther Kingschool. In Amersfoort is martin walop (52) overleden, walop was tot juni 2004 hoofd van de afdeling Veiligheid bij de gemeente Haarlem. Hij wijdde zich met grote energie aan een aantal belangrijke veiligheidsprojecten, zoals het bureau halt en een project voor het terugdringen van huiselijk geweld. HANS KELLER, televisiemaker en regisseur, ontvangt de Laurens Janszoon Costerprijs omdat hij poëzie en literatuur via televi sie onder de aandacht van het publiek heeft gebracht. Conservator michel kwakkelstein vertrekt een jaar na zijn aanstelling weer bij Teylers Museum, michiel plomp volgt hem op. plomp stelde in 1997 een bestandscatalogus van de zeven- tiende-eeuwse tekeningen voor Teylers samen. Hij werkte ook voor het Metropolitan Museum of Art, New York. Van burgemeester jaap pop verschijnt het fotoboek Vrouwen van Haarlem, pop fotografeerde veertig vrouwen uit Haarlem. Het zijn prachtige soms intieme portretten geworden van vrou wen die de fotograferende burgervader op de een of andere manier in Haarlem zijn opgevallen. Na 415 jaar neemt de wijkdiaconie van de protestantse kerk de broodbank voor de armen in de Grote of Sint-Bavokerk weer in gebruik. Dat gebeurt onder meer als protest tegen het rege ringsbeleid. In de middeleeuwen kregen arme mensen brood penningen uitgereikt, waarmee zij na afloop van een kerk dienst bij de broodbank brood konden kopen. Voor het eerst na 400 jaar zijn deze penningen weer geslagen met een origi neel onlangs teruggevonden stempel. De opbrengst is bestemd voor maaltijden voor armen, die via Stem in de Stad (Samen werkende Kerken) worden verstrekt. In de Zijlstraat wordt als kerstgeschenk een nieuw huis opge leverd voor de tsumani-slachtoffers koen schmitz, zijn Thaise vrouw lek en hun dochter soraya. Het is een woonhuis annex Thais afhaalrestaurant. Het gezin verloor bij de tsunami alles en kan nu door hulp van het TV-station Talpa en de belangelo ze inzet van zeker vijftien Haarlemse bedrijven in Haarlem een nieuw bestaan opbouwen. De Haarlemsche Jachtclub wil dat de plannen voor de nieuwe Schoterbrug over het Spaarne worden aangepast en dreigt de gemeente voor de rechter te dagen. De jachtclub is het niet eens met de nieuwe toegewezen plek en vindt die veel te klein. De hjc noemt het contract dat de gemeente wil sluiten met de projectontwikkelaars de 'doodsteek' voor de club. Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 284