15 Artistiek directeur neil Wallace van de Philharmonie en de Stadsschouwburg kondigt aan dat hij op zo kort mogelijke ter mijn opstapt. Als reden wordt genoemd de tegenvallende inkomsten van het dit najaar geopende geheel verbouwde con certgebouw. 18 Het Kennemer Jeugd Orkest viert in de Philharmonie zijn tien jarig bestaan. Ruim 250 jonge instrumentalisten hebben de afgelopen tien jaar meegespeeld in het jubilerende jeugdorkest. 19 Oud procureur-generaal henk lagerwaard (83) overleden. Hij vervulde ook functies in de Reclasseringsraad, de Raad voor de -283- Kinderbescherming en de Voogdijraad. Haarlemmer maarten bezuijen wordt geridderd voor zijn inzet voor het behoud van internaten voor schippers-, kermis- en circuskinderen, bezuijen heeft zich meer dan dertig jaar ingezet voor kinderen van wie de ouders door werkomstandig heden geen vaste woonplaats hebben. 20 De Stichting Archeologische Werkgroep luidt in een brief aan b en w en de raadsleden de noodklok over de Haarlemse archeologie. De werkgroep maakt zich ernstig zorgen en stelt vast dat bij gebrek aan archeologisch onderzoek op veel plek ken in de Haarlemse binnenstad het bodemarchief ongezien is verdwenen. De werkgroep krijgt steun van de Stichting Historisch Schoten, de Historische Vereniging Haerlem en de Archeologische Werkgemeenschap voor Nederland. 21 De Haarlemse gemeenteraad gaat unaniem akkoord met de renovatie van de Stadsschouwburg. De raad stelt 18 miljoen euro beschikbaar, dat komt bovenop de eerder toegezegde 3>b miljoen euro. In de zomer van 2007 moet de nieuwe Stads schouwburg klaar zijn. 23 bubb kuyper, antiquaar, neemt afscheid van zijn veilingbedrijf. Wat begon als een klein antiquariaat in de Kleine Houtstraat, werd door kuyper ontwikkeld tot Nederlands meest vooraan staande, in boeken, manuscripten en grafiek gespecialiseerde veilinghuis aan de Jansweg. Ter gelegenheid van zijn afscheid wordt hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau. 26 De politie dwingt op de Gedempte Oude Gracht een bus van Connexxion tot stoppen. De passagiers van de bus moeten uit stappen, zodat de politie met de bus 21 gearresteerde krakers kan afvoeren naar het politiebureau. Het voorval gebeurde bij de ontruiming van een woning annex winkelpand op de hoek van de Gedempte Oude Gracht en de Frankestraat. KRONIEK

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 285