nooit meer een beroep op het fonds gedaan. De voorzitster mevr. M.C.M. Waller deelde tijdens de vergadering van 24 juli 1956 mee 'dat de uitgifte van melk en luiers steeds terugloopt. Door de sociale maatregelen en de gunstige economische toestand bij de arbeidersbevolking is er aan onze steun niet meer zoveel behoefte.' Met een vooruitziende blik werd toen al besloten om 'zich te beraden over het werk van het fonds in deze ver anderende maatschappij.' Toen vanaf 1964 geen bedelingen meer plaats vonden werden de gelden hoofdzakelijk voor andere doeleinden gebruikt. Diverse goede doelen voor kinderen kregen in het vervolg jaar lijks een donatie uit het fonds.28' Omdat er steeds minder gebruik werd gemaakt van het fonds kwam de commissie soms geruime tijd niet bij elkaar met als gevolg dat eind 1979 de commissie op sterven na dood was. In de vergadering van 7 december 1979 trad de hoogbejaarde secretaresse mevr. Van Styrum-barones Mulert af, de voorzitster mevr. M.C.M. Waller gaf de wens te kennen haar func tie in verband met haar hoge leeftijd neer te willen leggen en het andere bestuurslid mevr. Naessens-Looyen wilde eveneens van haar bestuurs taak ontheven worden. Besloten werd om het bestuurslid mevr. P.W. Heering-van der Mandele als opvolgster van mevr. Waller te polsen. Het -52- Ir. D.J. Enschedé was als penningmeester de stuwende kracht achter de commissie, een func tie die hij overigens 40 jaar lang heeft vervuld. Foto 2005. (foto Jos Fielmich) Haerlem Jaarboek 2005

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2005 | | pagina 54