-io6- Het beursgebouw werd ook verhuurd. Hier wordt het zestigjarig bestaan van Droste gevierd met een gezamenlijke maaltijd voor het personeel, 2-8-1950. (nha Kennemer Atlas) De beurs in Hillegom, Treslong, werd in juli 1952 in gebruik genomen. Door allerlei omstandigheden slaagde het hoofdbestuur er echter niet in om in Haarlem een gebouw te stichten. De kavb besloot daarom in de algemene ledenvergadering van 18 december 1967 Haarlem te verlaten, Treslong te verbouwen en naast Treslong een nieuw kantoorgebouw neer te zetten voor de avb en andere organisaties van en voor de bloembol lensector. Prins Bernhard opende de nieuwbouw bij Treslong op 11 mei 1971. De beurszaal paste men volledig aan de eisen van een sporthal aan, vandaar de terechte benaming 'sporthal Treslong'. De beurs viel nu onder een aparte stichting, die ook voor de exploitatie zorgde. Financieel kwam de beurs geheel los te staan van de kavb. Vanwege de hoge kosten besloot de kavb in 1993 het kantoorgebouw en Treslong te verkopen en de beurs te verplaatsen naar het Koningin Julianapaviljoen op de Keukenhof in Lisse. Op 3 januari 1994 opende de voorzitter van de kavb daar de beurs-nieuwe stijl. Het bleek geen haal bare kaart. Na twee jaar sloot men de beurs wegens gebrek aan belang stelling. Kwamen er in de jaren zeventig nog meer dan 1400 bezoekers per dag, in 1990 kwamen er over het hele jaar slechts 5000 bezoekers naar de Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 108