Reep door de brievenbus en zag dat er licht brandde in de gang en dat de loper in die gang wanordelijk lag. Ook toen hoorde ik weer gekreun. Aan het uiteinde van de gang, waar precies weet ik niet, zag ik een been van een mensch.'13> Snel ging hij nu de wijkagent, de 58-jarige Johannes Marinus van der Zande, waarschuwen. Terwijl die zijn uniform aantrok liep Van der Veldt nog een keer terug naar de plaats van het delict, waar hij iemand van de trap hoorde komen. Daarna voegde hij zich weer bij Van der Zande. Van der Zande heeft toen enige malen aan de deur gebeld, maar er -134- werd niet opengedaan. Ook aan de achterzijde konden hij en Van der Veldt niets ontdekken. Wel hoorden ze kinderen huilen op de bovenver dieping. Daar hij het voor mogelijk hield dat een echtelijke twist had plaatsgevonden, heeft Van der Zande niet geprobeerd de deur te force ren. In plaats daarvan ging hij naar de vader van Van der Reep die vlak bij woonde, Van der Veldt ging terug naar huis. De politieman stelde de 65-jarige Leonardus Floris van der Reep ervan op de hoogte dat gegil gehoord was in het huis van zijn zoon en dat er kinderen lagen te huilen. Van der Reep sloeg het aanbod van Van der Zande om mee te gaan af en zou poolshoogte gaan nemen. Ook hij kreeg geen gehoor bij het aanbel len, maar hij had een sleutel van de achterdeur. Binnengekomen trof hij het levenloze lichaam van zijn schoondochter in een zeer grote plas bloed. De kinderen huilden nog steeds op de bovenverdieping, maar de hevig geschrokken Van der Reep sloot de achterdeur en riep alsnog de hulp in van Van der Zande. Die kon slechts vaststellen dat er vermoede lijk sprake was van moord en lichtte de recherche in.14» Het onderzoek Om even na half tien arriveerde op de plaats van het misdrijf hoofdin specteur en chef der recherche Maarten Woud, die werd vergezeld door de rechercheurs C. van der Werff en R. Wieringa. Zij namen contact op met de arts Rudolf Holtius, dichtbij woonachtig aan de Rollandslaan, die officieel de dood vaststelde. Het onderzoek van de 'crime scene' leverde al snel resultaten op. In de gang bij de paraplubak troffen ze een porte monnee met ritssluiting aan inhoudende 3,08 Maar de volgende vondst leidde hen direct naar de dader want iets verderop lag '...een abonnement van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij ten name van J. Kievit, Ooster Tuindorplaan 6 te Haarlem, waarop diens foto voorkwam.'15» Daarop begaven ze zich naar de woning van Jan Kievit. Jans zus zag Woud en zijn rechercheurs de trap op stevenen en Jan Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 136