Jaarverslag Vereniging Haerlem Inleiding De Historische vereniging Haerlem heeft een nieuwe erevoorzitter. De -167- nieuwe burgemeester van Haarlem, Bernt Schneiders, werd in deze func tie benoemd door voorzitter Charles Beke als opvolger van Jaap Pop, die zovele jaren van zijn belangstelling voor onze vereniging heeft blijkge- geven. Aan Jaap Pop werd dank toegezwaaid voor het feit, dat het gemeentebestuur en de vereniging, ondanks soms duidelijke verschillen van mening, altijd op goede voet met elkaar konden blijven omgaan. De jaarlijkse tentoonstelling in de Hoofdwacht was ditmaal gewijd aan het verdwijnen van tal van industriële activiteiten uit Haarlem onder de naam 'En toen verdween het werk'. De tentoonstelling, voorzien van prachtig fotomateriaal van het Noord-Hollands Archief, trok wederom veel belangstelling. Velen weten hun weg tijdens de openstelling naar de Hoofdwacht te vinden, waar zij gastvrij worden ontvangen door gast vrouwen en -heren; alleen al tijdens de Open Monumentendagen bezich tigden bijna 1.000 personen ons gebouw. De Nieuwsbrief kwam vier keer uit. Redacteur Jaap de Jong nam af scheid. De vereniging is hem veel dank verschuldigd. Op 8 juni werd het Jaarboek 2005 gepresenteerd in de pastorie van de Sint-Josephkerk. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan pastoor H.J. Niesten. Het jaarboek is en blijft een van de meest aansprekende activi teiten van de vereniging, waarvoor de redactie onder leiding van Ab van der Steur en Margreeth Pop telkens weer veel lof ontvangt. Na de uitrei king werd de St. Josephkerk, de voormalige kathedraal van het bisdom Haarlem, met daarin de Mariakapel met het beeldje van Maria van Haarlem, bezichtigd. Op 22 juni vond in de Doopsgezinde Kerk de algemene ledenvergade ring plaats. Wim Slik werd benoemd tot penningmeester, als opvolger van de eerder afgetreden Henk Michels. Secretaris Edzo Huisman nam afscheid; hij werd opgevolgd door Peter van Wingerden. Ook Wim de Wagt nam afscheid als bestuurslid en daarmee als voorzitter van de werk groep Parken en Groen. Later in het jaar nam Maria van Vlijmen deze functie van hem over. Na afloop van de vergadering verzorgden mevrouw

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 169