Rineke Verheus en de heer Boudewijn Bach een rondleiding door het gebouw. Op 25 oktober vond de jaarexcursie plaats naar Brielle en Hellevoetssluis. De belangstelling voor deze wederom door Michiel Kersten georganiseerde excursie was groot. Het gezelschap nam onder deskundige begeleiding met belangstelling kennis van de historische bin nenstad van Brielle en het eerste Nederlandse droogdok in Hellevoets sluis. Er vonden in 2006 weer vele lezingen en excursies plaats: -168- - Op 17 januari 2006 een lezing over de Joodse begraafplaats in Over- veen door Jet Slager. - Annelies Aerts en Hans van Felius verzorgden op 4 februari een inlei ding over de Provinciale Atlas Noord-Holland. - Pieter Rings leidde op 18 februari een excursie onder de naam Dudok in Velsen: het Crematorium Westerveld in Driehuis. - Mieke Wilmink verzorgde op 25 maart een excursie naar de tuin van het huis te Vogelenzang en op 22 april een excursie naar de tuin van het Huis te Manpad. - Op 25 april gaf Evelyne Verheggen een lezing over Devotie harts tocht: over begijnen, klopjes en bidprentjes in het Haarlem van de Gouden Eeuw. - Op 16 mei was er een lezing over Stadsuitbreidingen van Haarlem (1250-1700) door Bert Koene en Arendie Herwig-Kempers. - Op 8 juli een wandeling door het Kleverparkkwartier en de Frans Halsbuurt. - Margreeth Pop hield op 15 juli een lezing over het onderwerp Een koning in Haarlem: een stad in de Franse Tijd, 1795-1813. - Op 16 november was er een lezing over het Kleverparkkwartier en de Frans Halsbuurt door Marcel Bulte. - Op 29 november verleende de vereniging medewerking aan de ErfgoedNacht Haarlem met een lezing in de Hoofdwacht over het thema Feest en volksvermaak op de Grote Markt door de eeuwen heen, verzorgd door Irene van Beek. Het aantal leden per 31 december 2006 bedroeg 1.883 tegen 1.944 Per 1 januari 2006. De historische werkgroep Vereniging Haerlem Bijdrage van Leny Wijnands-van der Leij De historische werkgroep heeft in 2006 hard gewerkt aan de voltooiing van het groepsproject. Het boek, met als titel: Meer dan steen... De Haar- Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 170