naar de Haarlemse en Bloemendaalse ateliers waar deze fraaie tijdsbeel den werden vervaardigd, hierbij ondersteund door o.a. Thon Fikkerman. Een nieuw groepsproject waaraan op elke eerste woensdagavond van de maand wordt gewerkt, met de voor buitenstaanders merkwaardige naam De Zesde Doos, is het aanleggen van een database in de computer, van geboorte- en sterfdagen van illustere Haarlemmers, oprichtingsdata van verenigingen, bedrijven, instanties en andere maatschappelijke orga nisaties. Per referentiejaar kan dan worden bekeken welke jubilea en gedenkdata er in het verschiet liggen. Dit project moet in de toekomst de -170- basis vormen voor tijdige artikelen in nieuwsbrief of jaarboek en voor teksten op de website. Of voor uitgebreider onderzoek. Ook andere werk groepen kunnen hiervan te zijner tijd gebruik maken. Het moet een goed fundament worden om op verder te bouwen. Op de valreep van het jaar 2006 bereikte ons het verzoek van oud-bur gemeester Pop, of het mogelijk zou zijn een korte geschiedenis van Haar lem te schrijven voor Haarlemmers van allochtone afkomst, die niet zijn opgegroeid met de geschiedenis van hun huidige woonplaats. Vrijwel gelijktijdig deed de jaarboekcommissie de suggestie om als nieuw groeps project te overwegen, een Canon van Haarlem te schrijven, naar analo gie van de Nationale Geschiedeniscanon die in 2006 is gepresenteerd. Deze twee suggesties samenvoegend, heeft de werkgroep een eerste lijst van onderwerpen opgesteld en samenwerking met de jaarboekcommissie gezocht. Wordt vervolgd. In november 2006 werd een korte wandelexcursie gehouden langs de gevels van de Grote Houtstraat, onder leiding van gildegids en werk groepslid Thon Fikkerman. Arjan Vink praatte de werkgroep bij over toekomstige tentoonstellin gen in het Historisch Museum Haarlem. De kerstlezing van dit jaar werd verzorgd door Wim Post (het archi tectenduo Mulder en Van Asdonk en hun Bloemendaalse bouwproduc ten) en Bert Koene (Nieuwjaars- en andere goede wensen in vroeg 19®- eeuwse correspondentie). Het kalenderjaar werd na afloop hiervan met een feestelijk glas besloten. De werkgroep Gebouw en Omgeving Bijdrage van Johannes van der Weiden Historisch erfgoed en lokale politiek In het vooruitzicht van de gemeenteraadsverkiezingen op 7 maart 2006 is rondom de jaarwisseling een enquête gestuurd naar de twaalf fracties in de raad met tien vragen naar hun standpunten inzake monumentenzorg, Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 172