2oo6). Johannes van der Weiden heeft lezingen gegeven over het hand vest voor de zusterverenigingen Delfia Batavorum (op 9 november 2006) en de Vereniging Oud Heemstede-Bennebroek (op 30 november 2006). Zelfs over de grens is er belangstelling voor het handvest. De Vlaamse 'Koninklijke Vereniging voor Natuur- en Stedenschoon' heeft de Tien Gouden Regels integraal in haar blad opgenomen ('Land in Zicht', 2006, nr. 4). Provinciehuis -172- De Vereniging Haerlem heeft zwaarwegende bezwaren van cultuurhisto rische aard tegen de nieuwbouwplannen van de provincie aan de Dreef (zie voor de inhoud van de bezwaren het jaarverslag van 2005). Het Voorontwerp Bestemmingsplan Frederikspark, begin 2006 door de gemeente in inspraak gebracht, biedt condities die de voorgestelde sloop en nieuwbouw van de provincie mogelijk maken. In een uitgebreide inspraakreactie d.d. 26 februari 2006 heeft de vereniging haar bezwaren tegen het voorontwerp bestemmingsplan uiteengezet. De op 7 maart nieuw gekozen gemeenteraad en het in april nieuw aangetreden college van burgemeester en wethouders heeft onze bezwaren in grote lijnen onderschreven en de werkzaamheden aan het bestemmingsplan opge schort. Het Ontwerpbesluit Monumentenvergunning Provinciehuis, gepubli ceerd in de stadscourant van 14 september 2006 gaf gemeentelijke toe stemming voor een ingrijpende restauratie van het Rijksmonument Paviljoen Welgelegen, maar impliceerde tevens sloop van de loopbrug naar de vleugel van Bremer en Zwiers uit 1930/1962, en op termijn van de hele vleugel. Tegen de restauratie heeft de vereniging geen bezwaar, maar tegen de sloop van de vleugel vooralsnog zeer veel. Onder zware druk van cultuurhistorische organisaties en gemeente heeft het provinciebe stuur dat deel van de vergunningaanvraag ingetrokken. Om uit de impasse te geraken heeft op 21 december een gesprek tussen gemeente en provincie plaatsgevonden onder leiding van de rijksadviseur voor de Monumentenzorg, de heer F. Asselbergs. De uitkomst daarvan is dat aan de Dreef een gesloten bebouwing zal worden gehandhaafd, dat er een zo open mogelijk verbinding zal worden gecreëerd tussen Griffietuin en Frederikspark en dat in het bestemmingsplan de Bremer en Zwiers- vleugel als waardevolle bebouwing (orde 2) zal worden aangemerkt. Dit laatste maakt sloop moeilijk, maar niet onmogelijk. Inmiddels is het werk aan een herziening van het bestemmingsplan hervat. Het hele gebied valt binnen het Beschermd Stadsgezicht. In deze aangelegenheid wordt door de Vereniging Haerlem samenge- Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 174