werkt met andere organisaties, onder andere Heemschut, Stichting De Hoeksteen en de wijkraad. De coördinatie berust bij de heer E. Haver- korn van Rijsewijk. Monumentenzorg een zorg In afzonderlijke gesprekken met de nieuwe wethouder Monumentenzorg en de eveneens nieuwe burgemeester heeft het bestuur van de Vereniging Haerlem zijn zorgen kenbaar gemaakt over naam en kwaliteit van de gemeentelijke monumentenzorg. In 1956 is het Gemeentelijk Bureau Monumentenzorg opgericht dat, onder leiding van mensen als Corneille -173- F. Jansen en P. Jongens al snel een gezaghebbende positie innam, ook op landelijk niveau. In 2003 is het bureau opgeheven; de medewerkers zijn over de ambtelijke organisatie verstrooid of verdwenen. De deskundig heid is zowel kwantitatief als kwalitatief afgenomen. De sinds 1957 onaf gebroken reeks bijdragen 'Monumentenzorg in Haarlem' aan het Jaar boek, waarin alle restauraties in het betreffende jaar werden besproken, is sinds 2003 abrupt gestopt. De vaststelling van een gemeentelijke monu mentenlijst laat al jaren op zich wachten. Onder deze omstandigheden is alle bebouwing die niet onder Rijksbescherming valt min of meer vogel vrij. De Vereniging zal in de loop van 2007 in samenwerking met andere cultuurhistorische organisaties actie ondernemen om deze kwestie hoog op de politieke agenda te krijgen. Een projectgroep binnen de werkgroep werkt aan een inventarisatie van waardevolle, maar nu nog onbescherm de bebouwing. Publicaties Leden van de werkgroep hebben bijdragen geleverd aan de boeken over de twee eerder genoemde symposia. Van Krijn Haasnoot verscheen een omvangrijke publicatie over 'Jugendstil in Haarlem' in het Jaarboek 2005. Leden van de werkgroep publiceerden in Haarlems Dagblad, Heemschut en de nieuwsbrief van de vereniging, o.a. over het stadskantoor, het pro vinciehuis, inrichting en beheer van de openbare ruimte, alsmede de slui ting van museum Beeckestijn. Overige activiteiten Alex Jansen, gemeentelijk projectleider, heeft in de werkgroep voor drachten gehouden over de stand van zaken met betrekking tot de moge lijke tracés voor de Zuidtangent en de plannen voor het centrum van Schalkwijk ('Kloppend hart van Schalkwijk'). Ron Zijp, medewerker Stedelijke Ontwikkeling, heeft de werkgroep uitgebreid geïnformeerd JAARVERSLAG VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 175