over een nieuw systeem van waardering van historische panden en straat- wanden in bestemmingsplannen. De vereniging heeft steun betuigd aan het streven van de stichting Historisch Schoten tot behoud en restauratie van de boerderij Noord- Akendam. Leden van de werkgroep hebben geadviseerd bij de ontwerp- bestemmingsplannen voor de Heiliglanden en het Westelijk Tuinbouw gebied. Drie werkgroepsleden hebben zitting genomen in het Bestuur van de in 2006 opgerichte stichting 'Dudok in Velsen', die zich inzet voor het -174- behoud van de stedenbouwkundige en architectonische erfenis van Dudok, met name het wederopbouwplan van IJmuiden. Aan het eind van 2006 bestond de werkgroep uit 13 actieve leden. De werkgroep kwam twaalf maal plenair bijeen, daarnaast talloze malen in kleine groepen. De jaarlijkse studiedag vond plaats op 24 juni, deze keer naar Dordrecht. Aandachtspunten waren: inrichting van en zorg voor de openbare ruimte, de betekenis van het water in de stad, en het historisch kleurgebruik in de binnenstad (de z.g. 'Dordtse kleuren'). De werkgroep Jeugd Bijdrage van Marjorie Vroom-Mos Schreven wij in 2005 al over de grotere weerklank die de werkgroep Jeugd ondervond, in 2006 zijn we overstelpt met verzoeken van 'buitenaf. Niet alleen om ondersteuning te bieden bij lopende, al door een school zelf opgezette projecten, maar ook om voor een bepaalde groep projecten te bedenken. Daarnaast hebben we kans gezien onze eigen plannen uit te voeren, zoals het fotoproject samen met het Noord-Hollands Archief. Zo kon het gebeuren dat wij voor het eerst zeer uiteenlopende leeftijdsgroe pen hebben bereikt. Er waren niet alleen activiteiten voor basisschoolkinderen van klein tot groot, ook VMBO-leerlingen en PABO-studenten kwamen langs. Veel tijd en aandacht is gegaan naar het project 'Wie wat bewaart, die heeft waf van de Erfgoedcoalitie Haarlem. Dit project wordt gedragen door een groot aantal Haarlemse erfgoedinstellingen, die zich tot doel hebben gesteld erfgoededucatie een vaste plek te geven binnen het (basisonder wijs. De deelnemende instellingen hebben elk voor een bepaalde leef tijdsgroep een onderdeel van het totaalproject uitgewerkt. Onze werk groep stelde met de Grote of Sint-Bavokerk het deelproject 'Huis van bewaring en nog veel meer' samen, bedoeld voor de groepen 3 en 4 van de basisschool. Er is overigens ook bij andere projecten dit jaar weer intensief en plezierig met de Grote Kerk samengewerkt. Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 176