De Stichting Museaal en Historisch Perspectief Noord-Holland (mhp), die o.m. een bemiddelende functie heeft tussen de vraag van scholen en het aanbod van de instellingen, begeleidt het werk van de erfgoedcoalitie. mhp organiseert ook cursussen voor basisschooldocenten, die de functie van coördinator cultuureducatie ambiëren. Op een presentatiemiddag van de Haarlemse cultuur- en erfgoedinstellingen bleek, dat de docenten in deze regio bijzonder in ons werk geïnteresseerd zijn. Vertegenwoordi gers van zes scholen vroegen ons om nadere informatie. Dat en het feit dat ook al op de pabo (Hogeschool InHolland) meer aandacht voor erf goed ontstaat, is hoopvol voor de verdere ontwikkeling van de diverse -175- initiatieven op dit vlak. Om dit overzicht niet te saai te laten worden, een verslag van een bij zondere ervaring. Op de PABO-voorlichtingsdag werden wij benaderd door een studente, die stage liep in groep 8 van een Haarlemse school. Zij had de indruk dat 'haar' kinderen weinig wisten van de Haarlemse geschiedenis en wilde daar graag iets aan doen. Bijvoorbeeld de kinderen gericht met enkele markante Haarlemse gebouwen - zowel oude als nieuwe - laten kennismaken en of wij daarbij wilden helpen. Wij ontvin gen de groep in de Hoofdwacht, waar zij allereerst de oude kaart van Romeijn de Hooghe in de hal bekeken. Zo'n kaart hadden de kinderen nog nooit gezien, ze dachten zelfs dat de maker ervan 'mijnheer Anno' was. Daarna gingen zij op pad met een ervaren stadsgids. Na de wande ling verklaarden allen graag nog een keer met elkaar op stap te willen. Zo gezegd, zo gedaan, drie weken later kwam de groep opnieuw. En wat bleek? Deze kinderen hadden in korte tijd al zo veel over de stad opge stoken, dat ze alle vragen over de oude kaart direct wisten te beantwoor den! Plezierige ervaring met VMBO-leerlingen deden wij op tijdens de Cult- on-tour, die werd georganiseerd door Kreater, dat in Haarlem staat voor 'Kunst in school'. Derdejaars studenten bouwkunde van het Sterren college maakten een speciaal voor dit project opgezette speurtocht in en rond ons gebouw. Zij waren erg geïnteresseerd en gedroegen zich voor beeldig. Dit vormde aanleiding een grotere groep van dezelfde school een uitgebreider programma aan te bieden. In november kregen zij de gele genheid om met een stadsgids een bouwtechnische wandeling door de stad te maken, op het gemeentelijk Bouwarchief uitleg te krijgen over bouwbesluiten en -vergunningen, etc., alsmede een aantal monumentale panden van binnen te bekijken. Helaas was deze groep minder geïnte resseerd. Ook werd de werkgroep betrokken bij het project 'Mozart in de Bavo'. In het kader van het Mozart-jaar konden leerlingen van de groepen 6 en JAARVERSLAG VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 177