7 van het Haarlemse basisonderwijs kennismaken met de muziek van Mozart en met het Müllerorgel. Op zeven ochtenden in oktober werden in de Grote Kerk kinderen teruggezet in de tijd. Zij werden 'omgevormd' tot weeskinderen en kregen een rode en een blauwe mouw aan (genaaid door leerlingen van de School voor Praktische Vorming). De koster van de kerk (deze rol werd door de echte koster Henk Soetens en door rond leiders van de Vrienden van de Grote Kerk met verve vervuld) nam hen vervolgens mee op ontdekkingstocht door de kerk, waar zij mensen uit de tijd van Mozarts bezoek aan Haarlem (1656) tegenkwamen: de rijke -176- Pieter Teyler, een stovenzetster, een diakones van het weeshuis, allen prachtig uitgebeeld door de toneelgroep van de Doopsgezinde Gemeente Haarlem. Tijdens en na een boeiende vertelling over Mozart, klonken de machtige klanken van het orgel. Na afloop mochten de kinderen naar boven om van dichtbij te zien hoe het orgel wordt bespeeld. Enthousiast werd het 'Altijd is Kortjakje ziek' meegezongen. Wij steunen dit uiterst geslaagde initiatief van de gemeente, dat het verdient jaarlijks te worden herhaald. Er is op deze plek te weinig ruimte om verder in detail te treden over de vele activiteiten van onze werkgroep in 2006. Wij raden u daarom aan eens te surfen naar www.haerlem.nl/jongemuggen. Hierbij het chronologisch overzicht van de activiteiten: Maart - Basisschool De Ark, project 'Haarlem in de Middeleeuwen' voor twee groepen 3 en voor twee groepen 5 - Project 'Water' voor groep 8 van de Bavoschool April - Dagprogramma studenten pabo (Hogeschool InHolland) en avond college - Ontvangst Cult-on-tour VMBO-leerlingen - Bavoschool groep 8 project Tweede Wereldoorlog Juni - Basisschool Hannie Schaft 'Oud en nieuw in Haarlem' voor twee maal groep 8 - Fotoproject groep 8 Bavoschool i.s.m. Noord-Hollands Archief Oktober - Project 'Mozart in de Bavo' voor diverse Haarlemse scholen - Presentatiemiddag erfgoed- en cultuurinstellingen t.b.v. MHP-cursus Intern Coördinator Cultuureducatie (icc) voor basisschooldocenten November - VMBO-project bouwkundestudenten Sterrencollege - Proef met 'Wie wat bewaart'-project Veronicaschool groepen 3, 4, en 5 Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 178