Haerlem, per i oktober afscheid nam als voorzitter van de werkgroep. Hij werd opgevolgd door een van de leden, Maria van Vlijmen, kunsthistori cus van beroep. Stichting Geveltekens - SGVH Bijdrage van Martin Busker -178- 2006 had het jaar moeten worden van het gevelstenen kaart-/kwartetspel met de bijbehorende gevelstenen wandelroute, maar het is nog niet gelukt om dit financieel rond te krijgen. Het geld dat wij er als stichting in moe ten stoppen, willen we natuurlijk ook weer terugverdienen om onze doel stellingen blijvend te kunnen handhaven dat wil zeggen het behouden, opknappen en bij voorkeur herplaatsen van gevelstenen en/of gevelte kens in of aan percelen in Haarlem. Dat wij dit kaartspel in 2006 graag wilden uitbrengen had ook een andere reden, eigenlijk de belangrijkste. In 2006 is namelijk onze foto graaf Gert-Jan van der Wouden na een kort ziekbed overleden. Hij maak te voor ons bijna alle foto's; we hebben er 5568 stuks op tien cd-roms staan. Die cd-roms kwam hij in januari nog brengen, want hij dacht dat het nog wel eens lang kon gaan duren met zijn ziekte en dan zou ik niet verder kunnen met het documentatiesysteem. Het duurde niet lang, want op 6 april 2006 overleed hij. Enkele weken later kreeg ik van zijn broer nog zo'n zestig stuks cd-roms met foto's over Haarlem. Gert-Jan was het ook die met een dummy van een zelfgemaakt kwar tetspel met gevelstenen kwam. Hij wilde graag meer met zijn foto's doen dan alleen voor het documentatiesysteem over de stenen. Nu zijn wij op zoek naar sponsors die de kaarten als reclame willen gaan gebruiken waardoor wij het spel kunnen financieren. Op 23 maart 2006 heeft een werkgroep van de sgvh een begin gemaakt met het opzetten van een speciale site over gevelstenen. In deze werk groep zitten Marius Bloemzaad, Rob Plasear, Richard Rodenburg, en Martin Busker. De tekst uit het documentatie systeem van de sgvh wordt bewerkt tot een klein stukje tekst met foto. De eerste resultaten zijn nu zichtbaar op www.haerlem.nl. Verder is de stichting bezig om de gevelsteen 'de Valk' op de Bakenes- sergracht 84 vernieuwd te krijgen; de vergunningen zijn er voor verleend maar de opdracht aan de steenhouwer is nog steeds niet door de eigenaar gegeven. Daarnaast is de stichting in onderhandeling om de steen 'De Bakkerij' die nu in de Hoofdwacht staat weer terug te krijgen op zijn oorspronke lijke plek in de Hagestraat 47. De eigenaar van het perceel, Pré wonen, Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 180