wil dit ook graag en neemt zelfs de kosten hiervoor voor haar rekening. Wij willen echter graag een tweede steen, 'de Deegtrapper', die volgens een oude foto onder de steen 'de Bakkerij' in de gevel gemetseld zat, laten reconstrueren zodat de stenen samen weer als een uniek stel terug in de gevel geplaatst kunnen worden. Voor deze steen hebben wij voor een gel delijke bijdrage verschillende stichtingen aangeschreven. Voor de Hagestraat 10, het Rosenstock-Huessy huis, is de sgvh in onderhandeling met College van Regenten van het Sint-Jacobs Godshuis om twee van de drie daaruit verwijderde gevelstenen terug in de Hage straat te krijgen. De eerste onderhandelingen zijn plezierig verlopen en -179- begint zich positief te ontwikkelen. Het 'Leeuwtje met wapenschild' op de Wagenpoort (zie p. 194 van het Haerlem Jaarboek 2005) heeft zijn langste tijd daar gehad. Er is namelijk een vergunning aangevraagd en afgegeven door de gemeente om dit beeldje te vervangen door een beeldje van Vrouwe Justitia. De stichting heeft toegezegd om het Leeuwtje ergens in het stadhuis te gaan plaatsen. In het verslag van 2005 melden we al dat er weer belangstelling is van uit woningbouwverenigingen en particulieren om iets extra's toe te voe gen aan een bouwblok of woning. Zo zijn wij nauw betrokken bij een project in de Slachthuisstraat waar een opdracht is gegeven voor twaalf nieuwe gevelstenen en twee tekststenen die in 2007 zullen worden ge plaatst. Ook zijn er nieuwe stenen in de maak voor panden in de Berlc- heydestraat, Korte Spaarne en Romolenstraat. In 2006 zijn stenen geplaatst of opgeknapt in het Klein Heiligland tus sen de nrs. 79 en 91 waaronder 'de Westfaelsche Ham'. Ook de bijzonder fraaie steen 'geef arbeid voor mijn leege handen' uit 1922 in de gang van het huis Ripperdastraat 13a is in 2006 opgeknapt en op Gasthuisvest 25 is het kleinste gevelsteentje van Haarlem en misschien wel van Nederland opnieuw gepolychromeerd. Een verslag over deze stenen kunt u lezen in dit jaarboek. In de Korte Begijnestraat is nog op de valreep van het jaar 2006 het steentje 'Spinnekop' geplaatst in de nieuwe gevel van het toekomstige Enschedé hofje. Bij deze oude steen uit het voormalige Enschedécomplex komt ook nog een nieuwe steen, maar daarover leest u vast meer in het Haerlem Jaarboek 2007. JAARVERSLAG VERENIGING HAERLEM

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 181