Ben Endlich was een man die zeer vele verdiensten voor het Haar lemse politiekorps op zijn naam heeft staan en ook op vele gebieden een waardevolle bijdrage geleverd heeft aan de Haarlemse samenleving. Leni van Son-van Beek 2 september 1921 - 27 maart 2006 -186- Op 27 maart overleed de Haarlemse oud-wethouder mevrouw H.C.J. (Leni) van Son-van Beek. In 1974 kwam Leni van Son voor de kvp in de gemeenteraad van Haarlem. Zes jaar later, in 1980, werd zij fractievoor zitter van de vijftien leden tellende CDA-fractie. Van 1982 tot 1990 was zij wethouder welzijn en volkshuisvesting. Zij rolde in 1974 min of meer bij toeval de plaatselijke politiek binnen. Maatschappelijk was zij al langer actief, onder meer in het katholiek Interparochieel schoolbestuur Interpar. Haar positie binnen de grote CDA-fractie was al snel zo, dat zij in 1980 tussentijds fractievoorzitter werd. In 1982 en ook in 1986 werd zij verkozen tot lijsttrekker van het Haarlemse cda. In 1982 schoof zij door naar het college van burgemees ter en wethouders. Die bestuurlijke positie lag haar het best, vertelde zij ooit in een interview aan de krant. Zij bleef vooral zichzelf: als ze een antwoord op een raadsvraag niet wist draaide zij er niet omheen, maar zei ze dat onomwonden. Haar betogen waren bondig. Ze waren een verademing voor wie gewend was aan lange monologen waarin eigenlijk niets werd gezegd. Binnen de fractie moest de pro testantse stroming nogal wennen aan de opgeruimde katholieke Van Son, die zich af en toe een verzuch ting als 'God, Jezus nog an toe' liet ontsnappen. Diezelfde protestanten moesten ook al wennen aan een vrouw als voorzitter, iemand die 'feministen geweldig' vond, zo lang ze maar niet dramden. Leni van Son bekeek de politiek graag van de Haerlem Jaarboek 2006 WIM OOSTERHOF

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 188