vrolijke kant. Slechts de automatisering van de sociale dienst veroor zaakte haar, bekende zij tijdens haar afscheid in 1990, heel wat slapeloze nachten. Door haar welzijnsportefeuille en haar sociale insteek werd ze in Haarlem wel eens de 'vijfde PVDA-wethouder' genoemd. Zij kon zich 'wit heet' maken als er te weinig oog was voor de noden in de samenleving, zoals bij het vestigen van een recreatiecentrum voor geestelijk gehandi capten. Buren protesteerden daar tegen, ze waren bang voor overlast. Ook ontstond er een conflict met de speeltuinbestuurders van Haarlem die de gevolgen van een reorganisatie vreesden. —187— Landelijke bestuurders kregen van Van Son altijd precies te horen wat er allemaal nog mis was. Ze sleepte ook veel geld uit Den Haag voor ver beteringen in Haarlem. Enkele dagen voor haar vertrek als wethouder werd bekend dat zij zeven ton had binnengepraat voor een proef met wijksteunpunten voor welzijnszorg. Na haar politieke loopbaan was zij nog jaren voorzitter van de Katholieke Bond voor Ouderen in Noord- Holland. De dochter van de kruidenier aan de Kleverparkweg, echtgenote van een advocaat, kon met iedereen overweg, maar wist ook precies hoe zij zaken geregeld wilde zien. Zij heeft zich altijd zeer betrokken gevoeld bij de stad Haarlem. Ima Spanjaard-van Esso 9 oktober 1920 - 29 oktober 2006 Ima Spanjaard overleed op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Een altijd strijdbare vrouw aan wie Haarlem zo het een en ander te danken heeft. Men zal zich haar zeker herinneren als de vrouw die in de jaren tachtig eigenhandig de sloop van de monumentale villa's naast het pro vinciehuis aan de Paviljoenslaan wist tegen te houden. Ze wist waarover zij sprak, want zelf woonde ze in een van die huizen. Met als zelfbedachte leus 'De Paviljoenslaan blijft Welgelegen', een verwijzing naar het pro vinciehuis, dat Paviljoen Welgelegen heet, nam ze het op tegen commis saris van de koningin Roel de Wit. Hij wilde de huizen naast het provin ciehuis slopen om er een kantorenflat voor provincieambtenaren te bou wen. Ima Spanjaard voerde haar protestactie op een resolute, welhaast PIET ARP NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 189