Paul Stuyt 26 januari 1919-30 augustus 2006 Medio juni belde Paul Stuyt mij op met de mededeling, dat hij zijn rap portage van zijn laatste project - het documenteren en beschrijven van het liturgisch vaatwerk van de congregatie van de zusters van de Voorzienigheid in Heemstede - na zijn vakantie zou afmaken. Hij voel- -190- de zich te vermoeid en hoopte in de zomermaanden nieuwe energie op te doen. Het is er niet meer van gekomen. Paul overleed op 30 augustus in de leeftijd van 87 jaar. Ik had Paul geholpen bij het uitstallen van de monstransen en kelken en het fotograferen van de topstukken. Bij dit werk leefde hij zichtbaar op als hij weer een ciborie van Bob Anink of een bijzondere kelk van Brom vond. Voorzichtig vroeg hij dan aan mij of de congregatie wellicht bereid zou zijn deze kunstschatten in bruikleen af te staan aan de schat kamer van de Kathedrale Basiliek Sint-Bavo, waarvoor hij zich langdurig had ingezet. Van zijn echtgenote Joke, met wie hij 59 jaar gehuwd was, ontving ik na zijn begrafenis zijn aantekeningen, de foto's en de schetsjes van de zilvermerken. De in Den Haag geboren Paul Stuyt was een markante persoon. Op het eerste gezicht leek het dat je te maken had met een regent van de oude stempel. Hij wilde ook graag de touwtjes in handen houden. Bij nader contact ontpopte hij zich als een zeer toegankelijk mens en bemin nelijk in de omvang. Hij was een groot kenner van kunst met als specialisaties architectuur, grafische vormgeving, liturgische gewaden, doch bovenal kenner van zil verwerk en liturgisch vaatwerk. Zijn inspiratie hiervoor kwam voort uit feit, dat zijn vader, de architect Jan Stuyt, een belangrijke rol had gespeeld bij de bouw van de Kathedrale Basiliek, als hoofdopzichter naast archi tect Joseph Cuypers. Paul kon zeer bevlogen praten over de prachtige kerken en gebouwen, die zijn vader heeft ontworpen. Als Delfts ingenieur bekleedde hij diverse directiefuncties bij onder meer cebema, vnu en het Instituut voor Grafische Techniek tno te Amsterdam. Door zijn werk verhuisde de familie Stuyt naar Overveen. In 1971 trad hij toe als lid en later voorzitter van het college van regen ten van de Hofjes Van Codde en Van Beresteyn in Haarlem. Ook was hij van 1974 tot 1988 voorzitter van het Bestuur van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Haarlem en omstreken. Voor zijn bestuurlijk werk ontving hij bij zijn afscheid het Kruis van Verdienste van het Nederlandse Rode Kruis. Haerlem Jaarboek 2006 KO VAN LEEUWEN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 192