Paul was van 1985 tot 2001 voorzitter van het bestuur van de Frans Hals Stichting en richtte in 1987 met een aantal anderen de 'Vrienden van het Frans Hals Museum' op. Bij de opening van tentoonstellingen, de soirees van de Vrienden en lezingen waren Paul en Joke veelvuldig aanwe zig. Paul wist als geen ander door zijn brede net werk subsidies te verwerven voor aankopen en restauraties. In 1987 was hij medeoprichter en lid van het bestuur van de stichting Musea Zuid-—191— Kennemerland. Van 1975 tot 2002 werd hij lid en later voorzitter en vervolgens advise rend lid van de stichting Kathedrale Basiliek Sint-Bavo, die zich met name inzet voor het onderhoud en restauratie van het monument, de cul tuurschatten, de orgelconcerten en het César Franck Concours, de schat kamer en de rondleidingen. Vol trots beschreef hij in de bestuursverga deringen tot in detail de nieuwe bruiklenen van de schatkamer. En waag de het niet een blik op de klok te werpen. De schatkamer werd zijn grote hobby. Hij volgde de oprichter Johan Beijk op als conservator en collectiebeheerder. De kroon op zijn werk waren de zes grote vitrines in de kooromgang van de kerk met daarin een bijzondere collectie liturgische gewaden, die door zijn inzet prachtig waren gerestaureerd. Paul Stuyt besefte heel goed dat het openstellen van de schatkamer collectie voor het publiek in grote mate afhankelijk was van de inzet van de kathedraal- en schatkamer wacht. Met groot enthousiasme wist hij de leden hiervan te interesseren voor al het schoons dat in de kathedraal is te vinden. Paul schaamde zich niet om ook zelf het poetsen van de zil- verschatten ter hand te nemen. Overal in de kathedraal bevinden zich bordjes met toelichtende teksten van zijn hand bij de kunstwerken. Bij de uitvaartdienst, die door zijn zoon Jan werd geleid, werd uit eer betoon zijn kist geflankeerd door de zes grote kandelaars uit de vroegere hofkapel van Koning Lodewijk Napoleon en stonden vier kandelaars van de Haarlemse zilversmid Ebbekin op het altaar. Voor zijn vele verdiensten is hij benoemd in de Ridderordes van Oranje Nassau en de Orde van de Heilige Sylvester. In 2003 ontving hij de Penning van Verdienste van de gemeente Haarlem. Bij velen zullen de herinneringen aan Paul Stuyt nog lang voortleven. HERMAN MONÉ NECROLOGIEËN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 193