Kroniek -194- Januari 1 Op i januari 2006 is het aantal inwoners van Haarlem gestegen tot 146.986. Dat is 247 meer dan een jaar geleden. De afgelopen jaren daalde het aantal inwoners van de stad; voor de komen de jaren wordt een stijging verwacht. 2 Wethouder jur visser legt in een brief aan omwonenden van de Grote Markt uit dat de klok Roelant, die na een jaar zwij gen sinds enkele weken weer dag en nacht de hele uren slaat, dat al eeuwenlang doet. De omwonenden hadden geklaagd dat de klokslag hen uit hun slaap hield. De wethouder legt uit dat klokken nu eenmaal bij de stad horen. Wel is de klepel aange past, zodat het geluid minder hard is dan voorheen. 4 Architect max van aerschot ontwerpt nieuwbouwwoningen voor de Nassaulaan, op de plek waar voorheen giebels ijzer handel zat. De panden ogen vertrouwd maar wie goed kijkt ziet dat het wel degelijk om moderne architectuur gaat, aldus van aerschot. Raadslid jan pieter van vulpen kondigt aan dat hij na de vol gende verkiezingen niet meer terugkeert in de gemeenteraad. Hij noemt zijn raadslidmaatschap 'de grootst mogelijke tijds- verspilling', omdat de coalitiepartijen volgens hem toch alles in achterkamertjes beslissen. 5 Een groot aantal bomen langs de Schalkwijkerstraat is gemerkt met een wit kruis. De platanen moet verdwijnen voor de snel le busverbinding Zuidtangent. 7 Het Haarlemse gemengd koor Haarlemmer Olie bestaat twin tig jaar. Bij de start had het koor dat nu het vierde lustrum luis ter gaat bijzetten 120 leden en dat is nog steeds zo. Het koor werd opgericht door leny van schaik en zij leidt het nog steeds. 8 karl zipser, Amerikaans wetenschapper en kunstschilder, is KO VAN LEEUWEN

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 196