na onderzoek tot de conclusie gekomen dat zeker één van de 89 tekeningen van Michelangelo die bij Teylers Museum wor den geëxposeerd, vals is. Aan nog zeven anderen twijfelt hij. Conservator frank van der velden van Teylers noemt zip- sers conclusie 'kort door de bocht'. 9 De Michelangelo-tentoonstelling in Teylers Museum heeft het recordaantal bezoekers van 97.000 mogen verwelkomen. De museumleiding noemt het grote aantal belangstellenden dat de studietekeningen van de grote Italiaanse meester kwam bekij ken een ongekend succes. 11 piet kelder krijgt uit handen van wethouder berny martini de penning van verdienste van de stad Haarlem, kelder krijgt de onderscheiding voor zijn grote inzet voor het behoud van het westelijk tuinbouwgebied. Bij de vriendschappelijke wedstrijd die hfc Haarlem speelt tegen Ajax zijn de tribunes weer eens helemaal vol. Haarlem geeft goed partij en de wedstrijd eindigt met 0-0. Voor aanvang werd een minuut stilte in acht genomen voor de deze week overleden voetballer gerrie kleton, die zowel bij Haarlem als bij Ajax heeft gespeeld. 15 De gemeente en projectontwikkelaar am Wonen hebben over eenstemming bereikt over de bouw van een wooncomplex van 59 woningen en twee bedrijfsruimten. Ontwerper van het gebouw, dat op de hoek van de Amsterdamsevaart en de Teding van Berkhoutstraat moet komen, is Soeters Van Eldonk Ponec Architecten. De bouw zou een jaar geleden al beginnen, maar toen leken de woningen onverkoopbaar. 16 'Een gezicht van de straat' is de titel van de voorstelling die onder leiding van theatermaker luc opdebeeck wordt opge voerd in theater Candlelight. De voorstelling gaat over de wereld van de daklozen en wordt ook door daklozen gespeeld. Het is een hartverscheurende opvoering geworden voor Haarlemse gemeentebestuurders en andere genodigden. Het project was opgezet om meer begrip voor daklozen te kweken. 17 Haarlems 'nachtburgemeester' willem christiaan smits (90) dood aangetroffen in zijn woning. Tot op hoge leeftijd was 'Ome piet' een veelgeziene gast in de Haarlemse cafés. Op donderdag maakte hij zijn vaste ronde. Al op zijn achttiende kwam hij in proeflokaal De Blauwe Druif, waar hij nog steeds stamgast was. De gemeentelijke welstandscommissie staat kritisch tegen kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 197