details van het ontwerp van de Spaanse architect mateo voor de nieuwbouw van het provinciehuis aan de Dreef. De houten bekleding op de gebouwen en de glazen loopbrug tussen nieuwbouw en de voormalige dokterswoning kunnen niet rekenen op instemming van de commissie. coen alta (85) en zijn vrouw mies (90) worden op de Grote Markt in het zonnetje gezet door maar liefst vijftien draaior gels. Ze zijn zestig jaar getrouwd. Coen Alta's favoriete draai orgel Rosita staat er ook. Met dit pierement ging hij in het ver- -I96- leden wekelijks op zijn vrije maandag de straat op. Het geld dat hij bijeen manste ging regelrecht naar het draaiorgelmuseum. 19 Bij toeval ontdekt de politie dat in Schalkwijk met behulp van netten, lokvogels en voer wilde zangvogels werden gevangen. Het is voor het eerst in vijf jaar dat de politie op vogelstropers stuit. De vogels werden via het internet aangeboden. 20 De Haarlemse pianiste, zangeres en componiste miryam gaas beek maakt haar eerste videoclip in Het Oliehuis. Haar zelf geschreven nummer 'The gods must be crazy' wordt de sound track van de film 'Ik omhels je met duizend armen' naar het boek van ronald giphart. 22 In Groningen overlijdt rick van der linden (59), de pia nist/organist en artistiek leider van de band Ekseption. Hij wordt de meest succesvolle popmuzikant, die Haarlem ooit heeft voortgebracht, genoemd. Grootste bekendheid kreeg Ekseption in 1969 met 'The Fifth', een popbewerking die van der linden maakte van Beethovens Vijfde Symfonie. 23 De Stadspartij laat weten niet aan de komende gemeente raadsverkiezingen mee te zullen doen. Al eerder haakte voor man van vulpen af. Er blijven dertien partijen over die om de gunst van de kiezer strijden. 24 Jonge volwassen vrouwen van Turkse afkomst in Haarlem zijn goed geïntegreerd. Bij vrouwen van Marokkaanse afkomst ligt dat zeer verschillend. Dat zijn twee conclusies van een onder zoek van cultureel antropologe denise floris. Zij presenteert haar rapportage 'Eén hand klapt niet, twee handen klappen beter' in het stadhuis. Zij noemt de uitkomst van het rapport verontrustend. Het Cavaillé-Coll orgel in de grote zaal van de Philharmonie wordt na drie jaar restaureren officieel gepresenteerd. De mening van kenners: 'Een sprankelend plenum, schitterende strijkers en fluitregisters en stoer klinkende tongwerken maken het orgel wederom tot een volwaardig monument.' Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 198