25 De gemeenteraad draagt de 46-jarige bernt Schneiders voor als favoriete kandidaat om in juli burgemeester jaap pop op te volgen. Schneiders is nu nog burgemeester van Heemskerk. 27 Journalist john schoorl uit Spaarndam wint de Poëzieprijs 2006 van de landelijke Gedichtendag in Vlaardingen. Een mooi en origineel gedicht, oordeelde de jury die 180 inzendin gen te verwerken kreeg. 28 'Tafeltje Dekje' viert in De Zoete Inval in Haarlemmerliede het vijftigjarig bestaan. In 1956 begon de organisatie met een hand jevol vrijwilligers. Zij brachten warme maaltijden aan Haar- -197- lemse ouderen, zieken en gehandicapten met een kleine beurs. Nu worden zo'n 50.000 maaltijden per jaar bezorgd. Februari 1 MiCHiEL plomp wordt de nieuwe hoofdconservator bij Teylers Museum, plomp volgt michel kwakkelstein op die naar Florence is vertrokken. Hij heeft zich gespecialiseerd in Euro pese tekenkunst en was ruim zes jaar conservator van het prentenkabinet van het Metropolitan Museum of Art in New York. Het Haarlems operakoor van bep ogterop stopt ermee. Sterk teruglopende overheidssteun, hoge zaalhuur en een vergrij zend en afkalvend ledenbestand zijn de oorzaken. Het koor ontstond bijna vijftig jaar geleden uit een fusie tussen de Haarlemse koren 'II Trovatore'en 'Bel Canto'. 3 jan heijnes (64) overleden. Hij was een markant man in de Haarlemse samenleving. Jarenlang was hij opbouwwerker in de Harmenjansbuurt, waar hij ook ging wonen. Samen met jan van galen en hans man in 't veld stond hij aan de wieg van de Toneelschuur, zo'n dertig jaar geleden. Hij schreef en regis seerde kindermusicals. De afgelopen jaren was hij voorzitter van de Haarlemse afdeling van het nivon, de vereniging die natuurvriendenhuizen en natuurkampeerterreinen beheert. 4 Staatssecretaris medy van der laan laat Haarlem weten dat het Frans Halsmuseum geen rijksmuseum zal worden. Zij ant woordt dat op een pleidooi daarvoor van wethouder ruud grondel. Deze acht het museum van nationaal belang, maar het beheer en onderhoud van de collectie is te omvangrijk voor de gemeente, aldus grondel. In de Vishal is de opening van de fotoexpositie 'Wereldvrou wen' van marisa beretta en jaap pop. kroniek

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 199