6 De Haarlemse cabaretière Brigitte kaandorp krijgt een Gouden Harp. Zij krijgt de onderscheiding voor haar bijdrage aan de Nederlandse lichte muziek. 9 Haarlemmer nico buiten en plantendeskundige ton denters doen aangifte bij de politie en de aid tegen de gemeente Haarlem omdat bij renovatie van de kademuren zeldzame muurvarens bij de Zijlbrug zijn vernietigd. Twee afdelingen van de gemeente dachten van elkaar dat er een 'ecocheck' was aan gevraagd. -198- 10 De 13-jarige dave peters overhandigt een tas vol koninklijke onderscheidingen en zilveren en bronzen provinciepenningen aan commissaris van de Koningin harry borghouts. Hij vond de onderscheidingen toevallig met zijn metaaldetector in de grond bij de Ringvaart. Het eremetaal was op 29 april 2004 uit een kluis van het provinciehuis gestolen. De eerlijke vinder krijgt 500 euro vindersloon. 11 De pvda bestaat 60 jaar. Haarlemse raadsleden bezoeken het Reinaldahuis en ook wethouder maarten divendal en oud-lid cda roel de wit zijn van de partij. Zij delen verrassingen uit aan leden die al vanaf de oprichting - zoals de wit - lid zijn. Het Frans Halsmuseum en De Hallen hebben in 2006 twee duizend bezoekers meer getrokken dan het in het jaar daar voor. Dat lag aan het Frans Halsmuseum, waar vijfduizend bezoekers meer kwamen. Volgens het museum komt dat voor al door de succesvolle tentoonstelling van pieter claesz. In totaal kwamen er in 2005 zo'n 104.000 bezoekers in het Frans Hals en in De Hallen. 13 jan loerakker (79) overleden. Hij was een markant Haar lemse straatfiguur. Meestal trok de licht verstandelijk gehandi capte man goedgeluimd door de stad, maar wie zich niet aan de verkeersregels hield, bijvoorbeeld fietste door de Grote Houtstraat, kon op een scheldtirade rekenen. 14 Het plan Phoenixhof heeft de Europese ontwerpwedstrijd voor jonge architecten Europan 8 gewonnen. Het plan, ontworpen door rindert GERRiTSMA van het Amsterdamse bureau zilt, heeft betrekking op het gebied tussen spoordijk, het Spaarne, de Parklaan en de Phoenixstraat. Het voorziet in woningbouw, een ondergrondse parkeergarage en een groot hofvormig gebouw. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van het Bach Ensemble verschijnt een gedenkboekje waarin leden en oud- Haerlem Jaarboek 2006

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 2006 | | pagina 200